"Takový tenis už v 15 letech." Rozjetá Fruhvirtová smetla wimbledonskou šampionku

mih mih
29. 9. 2022 10:59
Od června projíždí Evropu a na antuce válcuje jednu dospělou soupeřku za druhou. Patnáctiletá česká tenisová naděje Brenda Fruhvirtová si tentokrát vybrala jako destinaci Španělsko a zkouší štěstí na zatím největším turnaji s dotací 60 tisíc dolarů.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Mladší ze sester Fruhvirtových už letos vyhrála sedm turnajů kategorie ITF 25, z toho pět v řadě za sebou. Bylo na čase zkusit vyšší úroveň, a tak se přihlásila na šedesátkový podnik v San Sebastianu, kde díky skvělým letošním výsledkům plní roli nasazené šestky.

Ve středu si připsala už 26. výhru v řadě, když ve dvou setech smetla domácí velkou naději a loňskou juniorskou wimbledonskou šampionku Ane Mintegiovou. A ve Španělsku to nezůstalo bez odezvy.

"Jak dobře hraje v pouhých 15 letech, je nejčastější komentář na turnaji. A to přesto, že porazila domácí Mintegiovou. Už teď si Brenda dokázala San Sebastian získat," píše jeden z novinářů na turnaji Ander Millan.

Díky dalšímu vítězství se v "živém žebříčku" sezony přiblížila už 150. příčce a o dalších 20 míst si může polepšit, pokud by tu vyhrála i šestý titul v řadě.

V zemi zaslíbené antuce bude i její další protivnicí Španělka. O čtvrtfinále si to Fruhvirtová rozdá s o sedm let starší Lucií Cortezovou, které ale přísluší místo až v šesté stovce žebříčku.