"Takový tenis už v 15 letech." Rozjetá Fruhvirtová smetla wimbledonskou šampionku

mih mih
29. 9. 2022 10:59
Od června projíždí Evropu a na antuce válcuje jednu dospělou soupeřku za druhou. Patnáctiletá česká tenisová naděje Brenda Fruhvirtová si tentokrát vybrala jako destinaci Španělsko a zkouší štěstí na zatím největším turnaji s dotací 60 tisíc dolarů.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Mladší ze sester Fruhvirtových už letos vyhrála sedm turnajů kategorie ITF 25, z toho pět v řadě za sebou. Bylo na čase zkusit vyšší úroveň, a tak se přihlásila na šedesátkový podnik v San Sebastianu, kde díky skvělým letošním výsledkům plní roli nasazené šestky.

Ve středu si připsala už 26. výhru v řadě, když ve dvou setech smetla domácí velkou naději a loňskou juniorskou wimbledonskou šampionku Ane Mintegiovou. A ve Španělsku to nezůstalo bez odezvy.

"Jak dobře hraje v pouhých 15 letech, je nejčastější komentář na turnaji. A to přesto, že porazila domácí Mintegiovou. Už teď si Brenda dokázala San Sebastian získat," píše jeden z novinářů na turnaji Ander Millan.

Díky dalšímu vítězství se v "živém žebříčku" sezony přiblížila už 150. příčce a o dalších 20 míst si může polepšit, pokud by tu vyhrála i šestý titul v řadě. 

V zemi zaslíbené antuce bude i její další protivnicí Španělka. O čtvrtfinále si to Fruhvirtová rozdá s o sedm let starší Lucií Cortezovou, které ale přísluší místo až v šesté stovce žebříčku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy