Takový návrat do Fed Cupu jsem ani nečekala, teď se hlavně nezranit, přeje si Kvitová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 2. 2018 18:03
Petra Kvitová nastoupila do prvního kola Fed Cupu ke dvěma zápasům a oba zvládla, takový scénář sama nepředvídala.
Petra Kvitová slaví s českým týmem postup do semifinále Fed Cupu.
Petra Kvitová slaví s českým týmem postup do semifinále Fed Cupu. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Tři roky ve Fed Cupu nevyhrála zápas, nyní o víkendu zvládla Petra Kvitová rovnou dvě vítězství a pomohla tak českému týmu k postupu do semifinále. V neděli smetla ve dvou setech Švýcarku Belindu Bencicovou.

"Jsem hodně spokojená, ustála jsem to nervama, byla jsem celý zápas klidná. Samozřejmě za stavu 2:0 se hraje trochu líp. Věděla jsem, že jsou tam kdyžtak připravené ještě další holky," řekla po nedělním triumfu 6:2 a 6:4.

Těšilo ji především, že se během celého zápasu nedostala do potíží. "Podržela jsem si servis, ze začátku jsme se pár gemů tahaly, ale když jsem ji brejkla, tak už to bylo lepší. I když bylo pár dvojchyb, v důležitých chvílích přišel dobrý servis. To hodně pomohlo," uvedla tenistka z Fulneku.

A pomohla i rodinná podpora. V nabité O2 areně dvojnásobné wimbledonské vítězce fandili i oba rodiče, s kterými se pak společně mohla radovat s postupu. Otec Jiří Kvita byl viditelně dojatý.

"Táta má v očích slzy pořád, to je s ním těžký. Vždycky, když ho periferně vidím, vím, že to velmi prožívá, mamka je v klidu, to mám asi po ní," culila se Kvitová. 

Že o víkendu nastoupí hned do dvou reprezentačních duelů, sama nečekala, Karolínu Plíškovou ale vyřadila střevní viróza.

"Takhle jsem si to nepředstavovala. Nemyslela jsem si, že budu zastupovat Káju, holky měly v Austrálii skvělou formu, byla jsem připravená, že budu spíš fandit, že ani do bojů nezasáhnu," přiznala.

V součtu s úspěšným turnajem v Petrohradu, neprohrála aktuální 21. hráčka sedm utkání v řadě. "Takovou šňůru už jsem dlouho neměla, beru to hodně pozitivně."

Čas na oslavy postupu nebudou, už příští týden opět začínají podniky WTA a Kvitová doufá, že si i na ně přiveze formu, kterou nabrala v halách.

"Turnaje v Dauhá a Dubaji budou o něčem jiném, hraje se venku, navíc jsem hodně unavená, tak uvidíme, jak to zvládnu, hlavně, abych se nezranila. Chtěla bych si i od tenisu odpočinout, ale budu to muset přebojovat," tuší.

Sice ještě sama netuší, jestli si semifinále Fed Cupu zahraje, vysněného soupeře z dvojice Bělorusko, Německo má však vybraného.

"Přála bych si Bělorusko, protože by se hrálo doma. Německo by bylo silnější soupeř, na jejich půdě, asi ve Stuttgartu na antuce, kde hrají často a kde to umí," upozornila Kvitová. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy