"Tahle lekce ze mě udělá lepšího člověka." Djokovič se kaje po sestřelení rozhodčí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 9. 2020 8:37
Na kurtu nemohl uvěřit vlastním očí, že taková situace mu vezme šanci na zisk grandslamu. Poté se ale diskvalifikovanému Novaku Djokovičovi všechno rozleželo v hlavě a za nedělní incident, kdy v zápase 4. kola na US Open trefil rozhodčí do krku, se srbský tenista omluvil.
Srbský tenista Novak Djokovič trefil čárovou rozhodčí. Z US Open ho vyloučili. | Video: Reuters

Běžela koncovka úvodního setu Djokovičovy bitvy se Španělem Pablem Carreňem Bustou, když Srb po prohraném gemu odpálil míček a trefil lajnovou rozhodčí do krku. Ta se skácela na zem a v bolestech chytala dech. Verdikt pořadatelů byla pak jasný - diskvalifikace.

"V souladu s grandslamovými pravidly po úderů úmyslně nebezpečném nebo nedbalém a neúmyslném, ale ignorujícím důsledky, rozhodčí Novaka Djokoviče z US Open vyloučil. Vzhledem k tomuto selhání přijde Djokovič o získané body a bude mu udělena pokuta," zní v prohlášení Americké tenisové federace.

Srbská světová jednička ještě zkoušela na kurtu se supervizorem licitovat a přemlouvat ho, aby ještě rozhodnutí o vyloučení zvrátil. Bylo to ale marné, nakonec se zarudlýma očima odkráčel tenista do útrob stadionu.

"Z celé situace jsem smutný a prázdný. Omlouvám se všem zainteresovaným za své chování," napsal Srb v prohlášení na sociálních sítích.

Hned na kurtu se omluvil i zraněné rozhodčí. "Ptal jsem se, jak na tom je, a zástupci turnaje mě ujistili, že se díkybohu cítí dobře. Je mi nanejvýš líto, že jsem jí způsobil takový stres. Bylo to neúmyslné. Tak chybné," kál se Djokovič.

Z incidentu si chce vzít poučení. "Je potřeba vnitřně pracovat na zklamání a vzít to jako lekci, abych byl lepším hráčem a člověkem," dodal hráč, který za svůj výstup dostal pokutu 10 000 dolarů (asi 224 000 korun).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy