Svitolinová ovládla Turnaj mistryň. A vydělala téměř tolik, co za celou kariéru

28. 10. 2018 15:13
Ukrajinská tenistka zvládla vítězně i páté utkání na turnaji.
Elina Svitolinová.
Elina Svitolinová. | Foto: Reuters

Singapur - Elina Svitolinová se stala první ukrajinskou vítězkou tenisového Turnaje mistryň. Ve finále v Singapuru dnes porazila Američanku Sloane Stephensovou 3:6, 6:2, 6:2 za dvě hodiny a 22 minut a získala první velký titul.

Čtyřiadvacetiletá Svitolinová se ve světovém žebříčku posune ze sedmého na čtvrté místo. Jako neporažená vítězka dostane 2,36 milionu dolarů, přičemž dosud tenisem vydělala 2,8 milionu.

"Tohle je pro mě a mou kariéru mimořádný okamžik, dodá mi spoustu sebevědomí do příští sezony. Jsem moc spokojená se svými výkony," uvedla Svitolinová předtím, než převzala od Billie Jean Kingové vítěznou trofej, jež nese jméno této americké legendy.

Stephensová ukončí rok na pátém místě, Petra Kvitová bude sedmá a Karolína Plíšková osmá. V roli jedničky zůstane Rumunka Simona Halepová.

Svitolinová porazila ve skupině obě české tenistky Petru Kvitovou i Karolínu Plíškovou a čtyři z pěti zápasů vyhrála ve třech setech. V kariéře získala jedenáctý titul, letos čtvrtý a potvrdila, že finále neprohrává. Zvládla devátý závěrečný zápas turnaje v řadě.

Proti Stephensové, přemožitelce Plíškové ze semifinále, začala pomaleji a úvodní sadu ztratila. Od druhého setu ale ukázala svoji obrovskou bojovnost a chuť vítězit. Po zisku druhé sady šla ve třetí po vyrovnaných gamech a 23 minutách hry do vedení 3:0. Stephensová sice získala brejk zpět a snížila na 3:2, ale opět skvěle běhající Svitolinová koncovku kontrolovala.

Na grandslamech se Svitolinová z 25 startů dostala nejdále do čtvrtfinále - na Roland Garros 2015 a 2017 a letos na Australian Open.