Hrála skvěle, smekla světová jednička před Siniakovou. Ósakaová si stěžovala na tlak

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 6. 2019 8:01
Světová jednička Naomi Ósakaová byla po sobotní porážce s Kateřinou Siniakovou zklamaná především sama ze sebe.
Naomi Ósakaová by se v utkání s Kateřinou Siniakovou raději neviděla
Naomi Ósakaová by se v utkání s Kateřinou Siniakovou raději neviděla | Foto: Reuters

Ve třetím kole Roland Garros japonská tenistka cítila únavu a nehrála tak, jak by si představovala. Na pařížském antukovém grandslamu ani na čtvrtý pokus nepřekročila třetí kolo a nenavázala na tituly z US Open a Australian Open.

Ósakaová ze sebe jen těžko soukala slova. "Jsem velmi zklamaná z toho, jak jsem hrála, a přála bych si, abych to dokázala lépe. Ale nemůžu vrátit čas," litovala.

Pod tlakem houževnaté Češky její hra nefungovala. "Nešly mi moc ani returny. Byla to jedna z těch situací, kdy víte, že to děláte špatně a snažíte se to změnit, ale vaše tělo prostě neposlouchá mozek," posteskla si.

Poprvé přijela na grandslam jako světová jednička. "Byl na mě určitý tlak. Všechno bylo nové. French Open už jsem hrála, ale nikdy v téhle situaci," řekla novinářům. V Paříži nebyla v takovém rozpoložení jako při vítězných grandslamech. "Na všech ostatních grandslamech, které jsem hrála, jsem byla velmi uvolněná a bavila jsem se. Tentokrát jsem byla celou dobu v napětí," svěřila se.

Možná i kvůli byla dnes unavená. "Možná jsem v tom napětí byla i ve spánku. Nevím, nejsem doktor," přemítala. Ale nechtěla se na to vymlouvat. "Protože ona hrála skvěle. Je mezi šestnácti na French Open a já už nebudu říkat, že jsem byla unavená, protože ona hrála v minulém kole hodně dlouhý zápas, takže je asi unavená taky," doplnila Ósakaová na adresu české tenistky, která ve druhém kole porazila po více než třech hodinách Řekyni Marii Sakkariovou.

Do loňského Wimbledonu se Ósakaová na grandslamu nikdy nedostala do druhého týdne. Pak přišly dva velké tituly a usedla na tenisový trůn. Jednadvacetiletá Japonka si myslí, že by jí dnešní porážka mohla paradoxně pomoci.

"Bude to znít divně, ale je to asi ta nejlepší věc, co se mohla stát. Moc jsem přemýšlela o kalendářním Grand Slamu. Pro mě je to něco, čeho jsem vždycky chtěla dosáhnout. Myslím, že bych o tom měla začít přemýšlet tak, že kdyby to bylo snadné, dokázali by to všichni."

Dva grandslamové tituly jí změnily měřítka. "Loni bych byla šťastná, že jsem se dostala do třetího kola. To by bylo normální. Je podivné, jak život funguje. Že když jednou dosáhnete svého cíle, tak toho chcete dosahovat znovu a znovu," doplnila Ósakaová.

V podobné pozici jako na Roland Garros bude i ve Wimbledonu. Také na trávě zatím neměla nijak výrazné výsledky a jejím maximem na londýnském grandslamu je třetí kolo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy