Světová jednička Šwiateková nebude kvůli zranění obhajovat titul v Miami

ČTK ČTK
22. 3. 2023 16:22
První tenistka světového žebříčku Iga Šwiateková nebude obhajovat titul v Miami. Jednadvacetiletá Polka navíc kvůli zranění žeber přijde také o dubnové zápasy v Billie Jean Cupu. Informoval o tom web WTA.
Iga Šwiateková ve finále Ostrava Open
Iga Šwiateková ve finále Ostrava Open | Foto: Reuters

Trojnásobná grandslamová vítězka se zranila na únorovém turnaji v Dauhá, kde získala titul. "Byla jsem nemocná a při jednom z těžkých záchvatů kašle jsem si poranila žebra," uvedla Šwiateková.

"Dokud nehrozilo, že se můj stav může zhoršit, snažila jsem se hrát dál. Bohužel už to ale dál nejde, protože mě to hodně omezuje a dost to bolí," přidala Šwiateková, jež minulý týden po vyřazení v semifinále neobhájila titul v Indian Wells.

Šwiateková měla ve druhém kole vstoupit do turnaje v Miami zápasem proti Američance Claire Liuové. Domácí tenistka nyní místo polské favoritky nastoupí proti Julii Grabherové z Rakouska.

Zranění navíc Šwiatekovou připraví o start v kvalifikaci Poháru Billie Jean Kingové, ve které se polský výběr utká s Kazachstánem. Zápasy jsou na programu 14. a 15. dubna v Astaně.

Šwiateková zatím neví, kdy se vrátí na kurty. "Jsem ale ráda, že to jsou moje první vážnější zdravotní problémy za velmi dlouhou dobu. Nebylo snadné se omluvit, ale zdraví je na prvním místě," uvedla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy