Strýcová zahájí rozlučkový návrat k tenisu na turnaji v Madridu

ČTK ČTK
22. 3. 2023 14:27
Barbora Strýcová zahájí svůj ohlášený krátkodobý návrat k tenisu na turnaji v Madridu, jenž se hraje na přelomu dubna a května. Bývalá světová deblová jednička dnes v rozhovoru pro Radiožurnál Sport řekla, že její "rozlučkové turné" by mělo trvat několik měsíců do US Open.
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová | Foto: Milan Kammermayer

"Uvidíme se v Madridu!" napsala Strýcová na sociálních sítích a přidala fotografie ze svých předchozích startů na turnaji, kde v roce 2019 získala titul ve čtyřhře po boku Sie Šu-wej z Tchaj-wanu. Na dotaz v jednom z komentářů brzy sedmatřicetiletá plzeňská rodačka odpověděla, že při plánované rozlučce nastoupí v obou soutěžích.

Ve čtyřhře bude hrát právě se Sie Šu-wej, jež má za sebou zhruba roční pauzu. "Uvidíme, jak nám comeback vyjde, ale věřím, že to bude fungovat," řekla Strýcová Radiožurnálu na adresu parťačky, s níž v roce 2019 triumfovala i ve Wimbledonu.

Strýcová ukončila kariéru v květnu roku 2021, o čtyři měsíce později přivedla na svět syna Vincenta. Už tehdy avizovala, že by se ráda v budoucnu rozloučila s fanoušky v posledním utkání. Začátkem letošního února krátkodobý comeback oznámila na sociálních sítích a nyní specifikovala předběžný program.

"Bude rozloučení na kurtech mých oblíbených turnajů. Sice antuka nebyla moje oblíbená, ale už trénuji delší dobu a chci někam vyjet a vyzkoušet si, jak to bude fungovat s malým. Madrid pro mě byla dobrá volba. Následovat bude Řím a ještě bych ráda odehrála travnatou sezonu a ráda bych se ukázala i v Praze," řekla Strýcová. Prague Open se hraje na tvrdém povrchu ve Stromovce od 31. července.

Turnaje v Madridu a Římu jsou tradičními přípravnými akcemi na Roland Garros, na němž se ale Strýcová nepředstaví. "Na takzvaný speciální ranking jsem si mohla vybrat jen dva grandslamy a vybrala jsem si Wimbledon a US Open," vysvětlila.

Šestinásobná fedcupová vítězka získala na okruhu WTA dva tituly ve dvouhře a 31 ve čtyřhře. S Lucií Šafářovou vybojovaly na hrách v Riu de Janeiro 2016 olympijský bronz. Ve dvouhře byla nejvýše na 16. příčce světového žebříčku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy