Strýcová vstoupila skvěle do Turnaje šampionek. Přehrála Italku Vinciovou

1. 11. 2016 13:36
Česká tenistka v úvodním utkání Pivoňkové skupiny porazila italskou soupeřku ve dvou setech.
Barbora Strýcová.
Barbora Strýcová. | Foto: Reuters

Praha - Barbora Strýcová zvládla s velkým přehledem svůj úvodní duel na Turnaji šampionek v Číně. V prvním utkání Pivoňkové skupiny česká tenistka přehrála Italku Robertu Vinciovou po setech 6:4 a 6:3 za hodinu a devatenáct minut.

"S Robertou je to vždycky těžké, je to šikovná hráčka, hraje podobně jako já a i dnes to bylo vyrovnané. Já jsem ale v koncovkách setů asi zůstala sebejistější, víc jsem si věřila, a proto jsem vyhrála," zhodnotila zápas na kurtu česká hráčka, která si proti 33leté Italce připsala třetí výhru v řadě.

Plzeňská rodačka ale nezačala vůbec dobře. Přišla hned o první servis a soupeřka odskočila do vedení 2:0. Jenže poté obě hráčky hodně chybovaly na servisu a nedařilo se jim vlastní gem udržet, proto se sada srovnala na 4:4. Koncovka už ale patřila jen Strýcové, která soupeřku brejkla a díky větší aktivitě zejména na síti si došla pro první set.

Druhá sada začala obdobně, obě tenistky kupily chyby ve vlastních gemech a podání. Od stavu 3:3 ale česká fedcupová reprezentantka přestala chybovat, pomohly jí i rady trenéra Tomáše Krupy, aby se snažila hrát trpělivě a do oblíbeného bekhendu Vinciové posílala co nejdelší míče. Italka pak úplně vypadla z tempa a ztratila všechny tři následující hry.

Strýcovou nyní čeká duel s krajankou Petrou Kvitovou, která je také součástí tříčlenné Pivoňkové skupiny.

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,214.500 dolarů):