Strýcová trpí v Austrálii: Měla bych být pozitivní, ale realita je jiná

av av
2. 1. 2020 17:56
Barbora Strýcová už je v Brisbane, kde se připravuje na ostrý start sezony. Energií ale česká tenistka rozhodně nepřekypuje.
Barbora Strýcová loni na Australian Open vypadla v prvním kole.
Barbora Strýcová loni na Australian Open vypadla v prvním kole. | Foto: Reuters

Už v neděli začíná příprava na úvodní grandslam roku 2020, tenisově živo tak je logicky zejména u protinožců. 

Třiatřicátá hráčka světového žebříčku Barbora Strýcová tentokrát vybrala Brisbane, kde startovala naposledy před dlouhými osmi lety. V posledních pěti sezonách vždy volila na úvod sezony turnaj v Aucklandu, letos se však rozhodla pro změnu.

Během posledních dnů přípravy loňská překvapivá wimbledonská semifinalistka rozhodně nezahálí, musí se ale prát s těžkými australskými podmínkami i nepříjemnými dozvuky náročného cestování.

"Jelikož je 2. ledna 2020 tak by se sem měl psát asi nějaký pozitivní post jako třeba lets jump to 2020, ale realita momentálně je jiná," napsala Strýcová ve čtvrtek na Instagram.

"Mě se skákat nikam nechce. Chce se mi spát, mám hlad, ale vlastně ne. Jet lag je proste krutej," svěřila se tenistka, která ze své vlasti do Austrálie odletěla na Silvestra.

Strýcová chce po Brisbane sehrát ještě další přípravný turnaj v Adelaide. Samotné Australian Open začíná v Melbourne 20. ledna a Češka na něm bude chtít napravit loňský výpadek hned v úvodním kole, ve kterém nestačila na Kazašku Julii Putincevovou. Jejím melbournským maximem jsou tři osmifinálové účasti z let 2016 - 2018.

Sezonu Strýcová odstartuje už bez trenéra Davida Kotyzy, s nímž spolupracovala dva roky. Dál třiatřicetiletou hráčku vede Lukáš Dlouhý společně s kondičním specialistou Ivanem Machytkou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy