Strýcová se loučí s Kotyzou. Důchod se blíží a nechci být sobec, prohlásila

Sport Sport
19. 11. 2019 9:03
Česká tenistka Barbora Strýcová po dvou letech ukončila spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou. "David je jeden z nejlepších trenérů v Česku, a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecké ho držet u sebe za každou cenu," napsala Strýcová na sociální sítě.

Kotyza trénoval Strýcovou od sezony 2018 a během dvou let se svojí svěřenkyní slavil sedm turnajových titulů ve čtyřhře, včetně slavného Wimbledonu, který Strýcová letos ovládla společně s Tchajwankou Sie Šu-wej. I díky tomu zakončila Strýcová rok 2019 jako deblová světová jednička. 

Dnes třiatřicetileté Strýcové se ale dařilo i v singlu, na letošním Wimbledonu dokráčela až do semifinále, kde nestačila na Serenu Wliiamsovou. 

"S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše ,reálné tenisové sny´. A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly. Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě," uvedla na Instagramu Strýcová. 

Kdo plzeňskou rodačku povede v nové sezoně, zatím není jasné. Stejně jako v případě české singlové jedničky Karolíny Plíškové, která před pár dny oznámila ukončení spolupráce s Conchitou Martínezovou. 

 

Právě se děje

teď

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy