Strýcová se loučí s Kotyzou. Důchod se blíží a nechci být sobec, prohlásila

Sport Sport
19. 11. 2019 9:03
Česká tenistka Barbora Strýcová po dvou letech ukončila spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou. "David je jeden z nejlepších trenérů v Česku, a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecké ho držet u sebe za každou cenu," napsala Strýcová na sociální sítě.

Kotyza trénoval Strýcovou od sezony 2018 a během dvou let se svojí svěřenkyní slavil sedm turnajových titulů ve čtyřhře, včetně slavného Wimbledonu, který Strýcová letos ovládla společně s Tchajwankou Sie Šu-wej. I díky tomu zakončila Strýcová rok 2019 jako deblová světová jednička. 

Dnes třiatřicetileté Strýcové se ale dařilo i v singlu, na letošním Wimbledonu dokráčela až do semifinále, kde nestačila na Serenu Wliiamsovou. 

"S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše ,reálné tenisové sny´. A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly. Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě," uvedla na Instagramu Strýcová. 

Kdo plzeňskou rodačku povede v nové sezoně, zatím není jasné. Stejně jako v případě české singlové jedničky Karolíny Plíškové, která před pár dny oznámila ukončení spolupráce s Conchitou Martínezovou. 

 

Právě se děje

Další zprávy