Nechci takhle umřít, křičela Ósakaová. Proud ji odnesl na moře a bála se žraloků

av av
7. 1. 2020 13:01
Do nové sezony vstoupila vybojovaným třísetovým vítězstvím nad Řekyní Marií Sakkariovou, možná ještě více ale tenisová hvězda Naomi Ósakaová v australském Brisbane zaujala dramatickou historkou z dovolené.
Naomi Ósakaová.
Naomi Ósakaová. | Foto: Reuters

Se sestrou Mari vyrazila v období tenisového volna na první společnou dovolenou. Nejsilnější zážitek z ní ale rozhodně nebyl z kategorie příjemných.

Přestože ho dvaadvacetiletá Japonka odvyprávěla zábavně, s typicky plachým úsměvem, bylo z jejích slov patrné, že ve vodách Atlantického oceánu poblíž ostrovů Turks a Caicos zažila chvíle plné čirého strachu.

Na začátku přitom byla pohodové kolébání na paddleboardech s průzračným pohledem na dno oceánu. "Byla to nádhera. Dokonce jsem viděla hvězdici," popsala světová trojka prvotní idylu. 

Dívky zpočátku pluly podél břehu, pronajatý dům na pláži měly stále na dohled. Pak je ale vzal mořský proud a situace se zkomplikovala přesně tak, jak to Naomi Ósakaová nemá ráda.

"Potřebuju vždy vědět, co se bude dít. A z oceánu mám velký respekt. Takže když jsem zjistila, že se vzdalujeme od břehu, začala jsem docela vyšilovat," pokračovala s vyprávěním v tiskovém centru areálu v Brisbane.

O rok starší sestra ji uklidňovala marně. "Voda byla najednou úplně černá a dům byl jako malinká tečka v dálce. A já neumím tak dobře plavat," popisovala rostoucí paniku.

Ta dosáhla vrcholu, když tenistka neudržela rovnováhu a spadla do vody. Děs z hlubiny pod sebou z ní sňal veškeré zbytky statečnosti.

"Pomyslela jsem na všechny ty žraloky v Karibiku a začala jsem křičet na sestru: 'Jestli umřu, je to tvoje vina. Budeš muset říct mámě, že jsem umřela na Turks a Caicos'. Plakala jsem," přiznala Ósakaová.

Herecky vybroušeným vyprávěním přitom rozesmála přítomné novináře i sama sebe.

Když se vrátila na paddleboard, zasadila ji Mari poslední ránu. "V tu chvíli se rozhodla říct mi, že ve vodě zahlédla žraloka. Křičela jsem a plakala. Teď jsem v pohodě, ale v tu chvíli jsem si opravdu myslela, že takhle nechci umřít," uzavřela dvojnásobná grandslamová šampionka, kterou v druhé polovině ledna čeká obhajoba titulu z Australian Open.

Celý příběh ale nakonec dopadl šťastně, obě dívky se vrátily do bezpečí na břeh, a Osakaová tak má na svoji dovolenou jen veselou vzpomínku.

"Plyne z toho poučení, že člověk nemůže věřit svým sourozencům," zasmála se Japonka na konci tiskové konference. "Nezáleží na tom, jak moc vám tvrdí, že vás ochrání. Nikdy nebudou schopni vás ochránit. Musíte se ochránit sami. Protože tam venku je chladný svět," dodala pobaveně.

A uznala, že by její sestra Mari možná celý příběh odvyprávěla trochu jinak. Protože když je člověk vyděšený, má logickou tendenci události dramatizovat.

View this post on Instagram

☀️🌊

A post shared by 大坂なおみ (@naomiosaka) on

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy