Štěpánek vyběhne na kurt jako nindža, bude to emotivní rozlučka, těší se Djokovič

ČTK ČTK
21. 8. 2018 18:35
Novak Djokovič už se těší na říjnovou rozlučku Radka Štěpánka s tenisovou kariérou. V Praze bude hlavním hostem českého tenisty a nepochybuje o tom, že bude Štěpánek ve formě.
Novak Djokovič a Radek Štěpánek nebyli jen soupeři, jsou také dobrými kamarády.
Novak Djokovič a Radek Štěpánek nebyli jen soupeři, jsou také dobrými kamarády. | Foto: Reuters

Praha - Asi tak dvě sekundy prý trvalo Srbovi Novaku Djokovičovi, než kývl na žádost Radka Štěpánka, aby přijel na jeho rozlučku s tenisovou kariérou. Bývalý první hráč světa a letošní vítěz Wimbledonu se domnívá, že Štěpánek bude 18. října v pražské O2 areně ve formě. "Vyběhne na kurt fit jako bojovník nindža," vtipkoval Djokovič při telekonferenci z New Yorku pro česká média.

"Je pro mě ctí, že můžu být u toho a hrát s Radkem v jeho úplně posledním zápase. Zažili jsme spolu spoustu výjimečných chvil. Bude to dost emotivní pro všechny přítomné, kteří budou moci oslavit jeho úspěšnou kariéru," uvedl Djokovič.

Štěpánek, jehož rozlučková akce nese název "Český lev se loučí", letěl speciálně kvůli rozhovoru na otočku do New Yorku. Jeho kamarád Djokovič souhlasil s videorozhovorem poté, co stihl "odbavit" americká média a prezentaci Laver Cupu.

Dvojnásobný vítěz Davisova poháru Štěpánek při oznámení exhibice tvrdil, že mu Djokovič slíbil účast po dvou minutách rozmýšlení. "To je moc, trvalo to dvě sekundy. Řekl jsem ano hned," uvedl na pravou míru Djokovič, který nedělním ziskem titulu v Cincinnati jako první zkompletoval sbírku trofejí z devíti turnajů Masters.

Srb je prý připraven na blížící se US Open, na kterém bude patřit k favoritům. "Ale ne na zápas proti Radkovi," smál se a dodal: "Protože jsem slyšel, že si udělal přípravu v českých horách. Trénuje kick box a vyběhne jako nindža bojovník."

Djokovič a Štěpánek k sobě na okruhu našli brzy cestu. Srb zahrnul českého hráče mezi tenisty, kteří mu od jeho vstupu na okruhu ATP vycházeli vstříc. "Dával mi spoustu užitečných rad, vždycky se mnou šel trénovat a pomohl mi se vším, co jsem potřeboval. Patnáct let jsme se pak potkávali, zažili jsme toho spolu na kurtu spoustu, spolupracovali jsme. Jsem opravdu poctěn, že si mě teď Radek vybral jako osobu, která bude moci hrát na téhle oslavě jeho kariéry," řekl Djokovič.

Na okruhu ATP se spolu střetli čtrnáctkrát a Štěpánek vyhrál jen jednou, v roce 2006 v Rotterdamu. "A tehdy jsem říkal, že o tomhle klukovi hodně uslyšíme," vzpomínal český hráč. Djokovič má v paměti nejvíce pětisetovou bitvu na US Open 2007, kterou vyhrál v tie-breaku rozhodující sady. "Běhal jsem dopředu dozadu, jak mě Radek zásoboval kraťasy, loby a čopy. V tom byl specialista, on byl na tohle talentovaný. Na jednu stranu jsem si to užíval, na druhou stranu ne, protože pak jsem musel strávit dvě tři hodiny s fyzioterapeutem, aby mi dal dohromady záda," řekl Djokovič.

Do české metropole přijede Djokovič potřetí, ale poprvé zde vezme do ruky raketu. "Předtím jsem tam byl pokaždé za Pavlem Kolářem," poukázal na "vynucené" návštěvy uznávaného odborníka. Při tom navštívil i bratry, kteří v Praze trénovali, a prošel se po městě. "Rád přijedu zase. Tentokrát mě doprovodí i má žena, snad si užijeme hezké chvilky i mimo tenis a Radek nám ukáže město," řekl.

Ve středu 22. srpna začne v 10:00 v síti Ticketportal předprodej vstupenek. Lístky do horní části arény stojí 590 korun, do spodní 990 a 1290. VIP balíček přijde na 3990 korun. "Snad se tam všichni vejdou," doufá Štěpánek v plné ochozy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna

Slevy 75 procent platí od září 2018, kdy o nich rozhodla tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO). Slevy platí na všech vnitrostátních dálkových a regionálních autobusových a železničních linkách, v integrovaných dopravních systémech a také na linkách městské hromadné dopravy, které zajíždějí za hranice města. V železniční dopravě platí pouze ve vozech druhé třídy.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Některé organizace Libereckého kraje přišly o dodávky elektřiny. Braly ji i od firmy Lumius, která ukončila činnost

Některé organizace Libereckého kraje včetně úřadu přišly o dodávky elektřiny, kterou kraj zajistil na burze. Jedním z dodavatelů byla firma Lumius, která minulý týden oznámila, že na trhu končí.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Babiš se nemusí omlouvat Kalouskovi za výroky ze sněmovny, potvrdil soud

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat exposlanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, že rozkrádal ministerstvo obrany a "zabil lidi cez padáky". Pravomocně to ve středu potvrdil středočeský krajský soud, který zamítl Kalouskovo odvolání. Výroky podle soudního senátu vůbec nebyly způsobilé zasáhnout do Kalouskových osobnostních práv.

Ani jeden z aktérů sporu k soudnímu jednání nedorazil. Kalouskův právník Stanislav Balík řekl novinářům, že podá dovolání. Zmínil také možnost ústavní stížnosti.

Babišovy sporné výroky zazněly na schůzi sněmovny před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD v roce 2018. Svému politickému rivalovi navíc tykal a označil ho za "ožralu" a "zloděje zlodějského". Poslanec předtím Babiše kritizoval za to, že při vysvětlování kauzy Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. Vyhrocenou diskusi přenášela televize.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

V Maďarsku zadrželi převaděče, který střílel na rakouské vojáky

V Maďarsku ve středu zadrželi moldavského převaděče, který podle úřadů v pondělí střílel na rakouské vojáky, když pomáhali s ostrahou maďarské hranice. Informovala o tom agentura APA.

Šestadvacetiletý Moldavan v pondělí projel dodávkou s dvanácti běženci bez zastavení přes hraniční přechod Bildein. Poté už na rakouském území zastavil na polní cestě a při útěku zpět do Maďarska dvakrát vystřelil po zasahujících vojácích. Nikdo nebyl zraněn. Druhý z převaděčů, rovněž s moldavské státní příslušnosti, byl zatčen na místě.

Maďarská policie uprchlého převaděče zadržela při kontrole u obce Körmend, která leží jen několik kilometrů od místa incidentu. Spolu s ním byli ve vozidle další tři Moldavané, které policie rovněž zadržela.

Zdroj: ČTK
Další zprávy