Štěpánek už se letos na kurty nevrátí. Jsem zdravý, ale nechci blbnout, říká

Sport Sport
22. 8. 2017 15:17
Český tenista Radek Štěpánek odkládá návrat na kurty až na příští sezony. Už sice opět trénuje, ale nechce nyní nic riskovat.
Radek Štěpánek.
Radek Štěpánek. | Foto: Reuters

Praha - Odehrál letos dva turnaje a tak to i zůstane. Český tenista Radek Štěpánek v úterý na sociálních sítích oznámil, že pro něj sezona končí. Po operaci bederní páteře se už sice dal dohromady a trénuje, ale nechce nic riskovat.

"Bohužel, můj stav zatím není takový, abych byl stoprocentně připraven bez rizika nastoupit k zápasům. A já už nechci nic podcenit a uspěchat," uvedl v příspěvku na Facebooku osmatřicetiletý tenista.

Jeho rozhodnutí nezlomil ani fakt, že v září hraje český daviscupový tým baráž v Nizozemsku. "Pořád jsem si kvůli tomu nechával malinký prostor a věřil, že by to možná šlo, ale nebudu blbnout, když chci ještě nějaký ten rok hrát, jak na tour, tak právě i Davis Cup," dodal.

V letošním zápisu sezony mu tak zůstane uhrané čtvrtfinále na turnaji v Dauhá a druhé kolo Australian Open. V březnu se pak podrobil operaci páteře, aby se zbavil chronických problémů, a k plnému tréninku se vrátil až v létě. 

Karvinský rodák přitom nedohrál sezonu do konce podruhé za sebou. Loni skončil 20. října rovněž kvůli zádům a doufal, že letos bude fit. V žebříčku dvouhry ATP klesl na 219. místo a doufá, že se mu povede dostat zpět do stovky. "Mám teď čistou hlavu a velký prostor se pořádně připravit na sezonu 2018. Už teď se na ni strašidelně těším!" napsal.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy