reklama
 
 

Štěpánek už se letos na kurty nevrátí. Jsem zdravý, ale nechci blbnout, říká

22. 8. 2017
Český tenista Radek Štěpánek odkládá návrat na kurty až na příští sezony. Už sice opět trénuje, ale nechce nyní nic riskovat.

Praha - Odehrál letos dva turnaje a tak to i zůstane. Český tenista Radek Štěpánek v úterý na sociálních sítích oznámil, že pro něj sezona končí. Po operaci bederní páteře se už sice dal dohromady a trénuje, ale nechce nic riskovat.

"Bohužel, můj stav zatím není takový, abych byl stoprocentně připraven bez rizika nastoupit k zápasům. A já už nechci nic podcenit a uspěchat," uvedl v příspěvku na Facebooku osmatřicetiletý tenista.

Jeho rozhodnutí nezlomil ani fakt, že v září hraje český daviscupový tým baráž v Nizozemsku. "Pořád jsem si kvůli tomu nechával malinký prostor a věřil, že by to možná šlo, ale nebudu blbnout, když chci ještě nějaký ten rok hrát, jak na tour, tak právě i Davis Cup," dodal.

V letošním zápisu sezony mu tak zůstane uhrané čtvrtfinále na turnaji v Dauhá a druhé kolo Australian Open. V březnu se pak podrobil operaci páteře, aby se zbavil chronických problémů, a k plnému tréninku se vrátil až v létě. 

Karvinský rodák přitom nedohrál sezonu do konce podruhé za sebou. Loni skončil 20. října rovněž kvůli zádům a doufal, že letos bude fit. V žebříčku dvouhry ATP klesl na 219. místo a doufá, že se mu povede dostat zpět do stovky. "Mám teď čistou hlavu a velký prostor se pořádně připravit na sezonu 2018. Už teď se na ni strašidelně těším!" napsal.

Ahoj, tak pro Vás mám z Ameriky několik zpráv. Ta hlavní je, že jsem zdráv, v plném tréninku a mé tělo drží. Ale… Bohužel, můj stav zatím není takový, abych byl stoprocentně připraven bez rizika nastoupit k zápasům. A já už nechci nic podcenit a uspěchat. Proto jsem se rozhodl – nejsem letos zdaleka první – v tomto roce již nic neriskovat a nehrát žádný zápas na tour. Stále jsem si nechával malinký prostor a věřil, že třeba možná by to šlo, i proto, že v září se hraje Davis Cup, ale nebudu blbnout, když chci ještě nějaký ten rok hrát, jak na tour, tak právě i Davis Cup. Tady musí rozhodovat hlava a doktoři. Ne srdce, které by strašně moc chtělo. Alespoň mám teď čistou hlavu a velký prostor na to, pořádně se připravit na sezónu 2018. Už teď se na ni strašidelně těším! Spousta z vás mi píše, jak vám chybím na dvorci, moc si toho vážím a žene mě to dál. Nebojte, to uteče jako voda! Mějte se krásně! Radek

Zveřejnil(a) Radek Stepanek dne 22. Srpen 2017

autor: Sport | 22. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama