Nakažení v letadlech tady všechny vyděsili, hlásí vděčná Kvitová z Melbourne

av av
28. 1. 2021 7:16
Důvěrně známé prostředí, přesto úplně jiný svět. Petra Kvitová se v Melbourne chystá už na své dvanácté Australian Open. V podmínkách nesrovnatelných s čímkoli, co během kariéry zažila.
Petra Kvitová na hotelu před Australian Open.
Petra Kvitová na hotelu před Australian Open. | Foto: Instagram Petra Kvitová

Česká tenistka si ale odmítá na jakkoli stěžovat. "Musíme se s tím naučit žít," vzkazuje Kvitová tenisovým kolegům. Předloňská finalistka úvodního grandslamu sezony dokáže pochopite jejich frustraci, stejně tak ale strach Australanů a z něj plynoucí přísná opatření.

"Vím, že je to těžké, hlavně pro ty, co jsou úplně zavření. Ale všichni jsme do toho šli s tím, že se něco podobného může stát," hájí česká tenistka organizátory a oponuje těm, kteří prohlašují, že o možnosti přísného lockdownu před příletem nevěděli.

"Všichni jsme si mysleli, že budeme mít štěstí a bude všechno v pořádku, ale možnost tvrdé karantény tady byla. Australský tenis se snaží všem pomáhat, dávat na pokoje vybavení k tréninku," říká třicetiletá hráčka v rozhovoru pro Tennis Majors.

Kvitová je jednou z těch šťastnějších. Během příletu se v letadle nesetkala s nikým nakaženým a tak může využívat denní pětihodinnové vycházky na trénink. Co jiným k plnohodnotné přípravě nestačí, zkušená Češka kvituje.

"Abych byla upřímná, stačí mi to. Na kurtu jsem hodinu a půl i s rozcvičkou, další hodinku v posilovně. Pro mě úplně v pohodě. Chápu, že pro většinu ostatních je to málo, ale já stárnu, takže musím své tělo trochu šetřit," vysvětluje současná světová devítka.

Zimní příprava byla tvrdá a tak je Kvitová ráda za nynější poněkud odpočinkovější režim.

"Užívám si volný čas, i když jsem zavřená. Koukám na nějaké seriály, dávám si kávu, čtu si. A samozřejmě dělám i nějaké fitness. Pořád je co na práci," popisuje svou částečnou hotelovou karanténu. Na Netflixu zkoukla romantickou sérii Bridgertonovi, pak se vrhla na českou produkci. Čte detektivky a hodně času zaberou i telefonáty s přáteli a rodinou.

V Melbourne řešila potíže s domluvenými tréninkovými partnerkami. Američanka Amanda Anisimovová měla pozitivní test v Abú Zabí, její náhradnice a krajanka Jennifer Bradyová byla v letadle s pozitivním a tak se Češka nakonec prohání po dvorci s Chorvatkou Petrou Martičovou.

Kvitová potvrzuje slova Barbory Krejčíkové o přísné ostraze na hotelu.

"Zejména na začátku to bylo hodně striktní, nakažení v letadlech tady všechny vyděsili, což chápu. Ani nemůžeme otevřít dveře na chodbu, jedině v případě, když zaklepou, že nám nesou jídlo."

S ostatními tenistkami nemluví, prakticky nedochází k žádné interakci. 

"Nikoho nevídám, s nikým nemluvím. I když jedeme autobusem na trénink, musíme dodržovat velké rozestupy. Jen předtím než nastoupíme na kurt, dezinfikujeme si pětkrát ruce. Je to velmi přísné, ale nutné. Musíme dodržovat pravidla," říká Kvitová.

Z jejích slov je cítit vděčnost za to, že může dělat to, co v životě miluje nejvíc. "Strašně si vážím toho, že tady můžu být a hrát tenis. Musíme si toho vážit. Na světě je spousta lidí, kteří ztrácejí zaměstnání. Jsem vděčná, že můžeme být aktivní a bojovat na kurtech."

Konkrétní sportovní cíle si do sezony nedává. Chce především zůstat zdravá. "Pochopitelně chci hrát dobrý tenis, o to se ostatně snažím celou kariéru," usmívá se dvojnásobná wimbledonská šampionka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena plynu je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh). To představuje nejnižší úroveň od června 2021, uvedla agentura DPA.

Cena plynu pro evropský trh má klesající tendenci od konce loňského roku a komodita od té doby prudce zlevnila. Její cena se začala zvyšovat předloni a pak výrazně loni na jaře po začátku války na Ukrajině. Rekordních téměř 350 eur za MWh se platilo loni v létě. Zastavení dodávek ruského plynu vyvolalo obavy z energetické krize.

Letos velkoobchodní ceny plynu klesají díky mírnější zimě, opatřením na snížení spotřeby plynu a solidním zásobám a dodávkám. Zásobníky v EU jsou nyní plné zhruba z 66 procent. Cena plynu na burze je teď hluboko pod úrovní administrativně stanoveného stropu v České republice, který činí 2500 Kč za MWh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy