Srdnatý boj nestačil. Muchová vypadla v Indian Wells po třísetové bitvě s Rybakinovou

16. 3. 2023 22:05
Tenistka Karolína Muchová skončila při svém premiérovém startu na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále. Poslední česká zástupkyně ve dvouhře třetí třísetovou bitvu za sebou nezvládla a wimbledonské šampionce Jeleně Rybakinové z Kazachstánu podlehla za dvě a tři čtvrtě hodiny 6:7, 6:2, 4:6.
Karolína Muchová
Karolína Muchová | Foto: Reuters

Šestadvacetiletá Muchová šla v úvodu jako první do vedení, za stavu 5:4 pak ale nedokázala set dopodávat a v tie-breaku ho soupeřce odevzdala dvojchybou. Ve druhé sadě ale měla jasně navrch a vynutila si třetí set. V něm však od počátku ztrácela a výborně podávající Rybakinová jí nenabídla ani jedinou šanci k brejkolu.

Muchová sice ještě v devátém gamu odvrátila dva mečboly, v další hře už ale finalistka letošního Australian Open uspěla a oplatila tak české tenistce porážku z dosud jediného vzájemného duelu z roku 2019 na US Open.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 8,8 milionu dolarů), dvouhra - čtvrtfinále: Rybakinová (10-Kaz.) - Muchová (ČR) 7:6 (7:4), 2:6, 6:4, Šwiateková (1-Pol.) - Cirsteaová (Rum.) 6:2, 6:3.