Dobrý míč. Djokovič nadchl sportovním gestem, zahrál si na Jestřábí oko

Rudolf Černík
7. 6. 2019 8:27
Šlo o hodně, o postup do semifinále grandslamového French Open. Přesto se srbský tenista Novak Djokovič zachoval jako správný sportovec. V souboji s Alexandrem Zverevem neváhal ve svůj neprospěch opravit verdikt lajnového rozhodčího, přestože ho potvrdil i sudí na umpire.
Alexander Zverev a Novak Djokovič po čtvrtfinálovém utkání na French Open
Alexander Zverev a Novak Djokovič po čtvrtfinálovém utkání na French Open | Foto: Reuters

V osmé hře prvního setu za stavu 4:3 pro Djokoviče podával německý tenista na srovnání stavu. Z jeho rakety vyletěl míček, lajnový sudí zahlásil aut. To se Zverevovi nelíbilo, protestoval, a tak ze své stoličky slezl i britský umpirový rozhodčí James Keothavong. Prohlédl si stopu a potvrdil verdikt kolegy.

Nespokojený Zverev u sítě prostestoval dál. "Ten míček se dotkl čáry!" zlobil se pátý hráč žebříčku. "Ne, ne, minul ji, těsně ji minul," oponoval Keothavong.

Zatímco se ti dva dohadovali, vydal se stopu zkontrolovat také Djokovič. Světová jednička ji pečlivě zkoumala z mnoha stran a pak se do debaty vložila. "Dobrý míč," přiznal Djokovič v roli Jestřábího oka.

Podívejte se na inkriminovanou situaci:

Zverev získal výhodu prvního podání a publikum na kurtu Philippa Chatriera odměnilo sportovní čin vřelými ovacemi.

Soupeře ocenil po utkání i Zverev. "Bylo to velké sportovní gesto. Moc chlapů by tohle neudělalo, zvlášť v tak důležitém momentu v prvním setu. Je to borec, že to udělal," chválil Djokoviče.

Zverev i díky tomu gem vyhrál a srovnal stav na 4:4, Srb nakonec ovšem první sadu stejně ovládl 7:5, vzápětí poměrem 6:2, 6:2 přidal další dvě a bez ztráty setu zůstává ve hře o čtvrtý grandslamový titul v řadě. Jeho semifinálovým soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy