Soupeřka podávala na vítězství, měla dva mečboly, přesto je Plíšková v semifinále

21. 9. 2018 8:01
Hodně blízko vyřazení byla Karolína Plíšková, když v Tokiu proti Alison Riskeové odvracela dva mečboly.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: ČTK

Tokio - Vypadalo to na skvěle rozjetý zápas, pak si ale Karolína Plíšková na turnaji v Tokiu proti Američance Alison Riskeové zkomplikovala situaci a ve čtvrtfinále odvracela dva mečboly. Nakonec ale vyhrála 6:1, 6:7 a 7:6.

V semifinále si zahraje s někým z dvojice Donna Vekičová a Caroline Garciaová. O postup mezi poslední čtyřku si ještě zahraje Barbora Strýcová proti šampionce US Open Naomi Ósakaové.

Šestadvacetiletá Plíšková získala suverénně úvodní set, ve druhém se ale hra vyrovnala a Američanka, která do hlavní soutěže prošla z kvalifikace, nabrala sebevědomí. Po brejku na 5:3 sice set dopodávat nedokázala, ve zkrácené hře už ale uspěla.

Blíž k vítězství měla Riskeová i ve třetí sadě. Světové osmičce sebrala dvakrát podání a za stavu 6:5 podávala na vítězství. Ani dva mečboly ale nedokázala využít. Při prvním zahrála do sítě, druhý do autu. Dvojchybou pak nabídla Plíškové brejkbol a česká tenistka ho i díky prasátku využila.

"Je to pro mě velmi důležitá výhra," řekla na kurtu Plíšková, která bojuje o Turnaj mistryň. "Ona byla asi o kousek lepší, ale dokázala jsem to nějak vybojovat. Při mečbolech je každý trochu nervózní a dala jsem dobrý return. A měla jsem dneska i docela štěstí, párkrát mi pomohla páska."

V Tokiu hrála v minulosti dvakrát čtvrtfinále a do semifinále prošla poprvé. "Jsem ráda, protože Tokio i Japonsko se mi líbí. Pomohlo mi, že se hraje na novém stadionu, který mi více vyhovuje," řekla Plíšková, která si k výhře nad Riskeovou pomohla deseti esy a pátý rok po sobě tak v sezoně překoná hranici tří stovek es.