Souboj nezlomných legend pokračuje. Federer s Nadalem se v Šanghaji utkají o titul

14. 10. 2017 16:52
Jednatřicetiletý Španěl a o pět let starší Švýcar se na okruhu ATP utkají už poosmatřicáté, v bilanci vzájemných zápasů vede Nadal 23:14.
Rafael Nadal a Roger Federer.
Rafael Nadal a Roger Federer. | Foto: Reuters

Šanghaj - Souboj velkých rivalů Rafaela Nadala a Rogera Federera bude k vidění v nedělním finále tenisového turnaje Masters v Šanghaji. První hráč světového žebříčku Nadal vyřadil v semifinále Chorvata Marina Čiliče 7:5, 7:6, rekordman v počtu grandslamových titulů Federer zdolal Argentince Juana Martína del Potra 3:6, 6:3, 6:3.

Jednatřicetiletý Španěl a o pět let starší Švýcar se na okruhu ATP utkají už poosmatřicáté, v bilanci vzájemných zápasů vede Nadal 23:14. Federer ale vyhrál poslední čtyři duely včetně letošních soubojů o titul na Australian Open či na Masters v Miami. Nadal se naposledy radoval v semifinále Australian Open v roce 2014.

V nedělním finále se Nadal pokusí navázat na triumf z Pekingu z minulého týdne. O titul si v letošní sezoně zahraje už podesáté, posledních šest finálových soubojů rodák z Mallorcy vyhrál. V těsném duelu se čtvrtým nasazeným Čiličem se radoval z postupu až po dvou hodinách a 12 minutách.

Federer svedl s Del Potrem rovněž vyrovnaný souboj. S vytáhlým Argentincem prohrál předchozí vzájemné utkání ve čtvrtfinále US Open a ani tentokrát nemohl na jeho hru dlouho najít recept. Kontrolu nad zápasem převzal až v polovině druhého setu, kdy soupeři prolomil podání a sám už nemusel čelit jedinému brejkbolu. Duel dotáhl za necelé dvě hodiny k výhře.

Zatímco Nadal v Šanghaji ještě nikdy nevyhrál, Federer bude na turnaji útočit na druhý titul. Z triumfu se tu radoval v roce 2014.