Souboj generací o titul v Hirošimě vyhrála Sie Šu-wej

Aktualizováno 16. 9. 2018 11:09
V souboji o titul 17leté Američance Amandě Anisimovové nedala Sie Šu-wej šanci a zápas ukončila již za 58 minut.
Sie Šu-wej.
Sie Šu-wej. | Foto: Reuters

Hirošima - Tenisový turnaj v Hirošimě vyhrála druhá nasazená Sie Šu-wej z Tchaj-wanu a získala třetí singlový titul v kariéře. Ve finále zdolala sedmnáctiletou Američanku Amandu Anisimovovou hladce 6:2, 6:2.

Anisimovová, která oslavila 17. narozeniny před dvěma týdny, v sobotu porazila turnajovou jedničku Číňanku Čang Šuaj a stala se nejmladší finalistkou na okruhu WTA za posledních pět let. V souboji o titul jí ale Sie Šu-wej nedala šanci a zápas ukončila již za 58 minut.

Dvaatřicetiletá Tchajwanka, která má na kontě 20 deblových titulů a byla světovou jedničkou ve čtyřhře, proměnila ve vítězství i svou třetí účast ve finále dvouhry na turnajích WTA. Předchozí titul získala už před šesti lety v Kuang-čou. Také svůj první turnaj vyhrála na asijské půdě, a sice v Kuala Lumpuru.

Kvalifikantka Pegulaová je v Québecu ve finále

Američanka Jessica Pegulaová prošla na turnaji v Québecu z kvalifikace až do finále. V sobotu porazila pátou nasazenou krajanku Sofii Keninovou 4:6, 6:2, 6:4 a její poslední soupeřkou bude Francouzka Pauline Parmentierová. Turnajová osmička vyřadila v semifinále Britku Heather Watsonovou po setech 5:7, 6:3, 7:6.

Až 227. hráčka světového žebříčku Pegulaová se po loňské dlouhé zdravotní pauze dostala v Québecu poprvé v této sezoně do hlavní soutěže na okruhu WTA. V prvním kole porazila Kristýnu Plíškovou a nakonec si vybojovala první finálovou účast v kariéře. "Nic mě nebolí, což je vždycky hlavní," prohlásila čtyřiadvacetiletá Američanka po postupu do finále.