Kerberová znovu neprošla sítem prvního kola, Plíšková má šanci zaútočit na její post

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 28. 5. 2017 16:58
Světová jednička Angelique Kerberová se s tenisovým French Open loučí překvapivě již v prvním kole. Německá hráčka nestačila na Rusku Jekatěrinu Makarovovu, které podlehla dvakrát 2:6.
Angelique Kerberová skončila v prvním kole French Open podruhé v řadě.
Angelique Kerberová skončila v prvním kole French Open podruhé v řadě. | Foto: Reuters

Paříž - Světová jednička Angelique Kerberová vypadla na Roland Garros stejně jako loni v prvním kole. Německá tenistka prohrála na pařížském grandslamu 2:6, 2:6 s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou a dala teoretickou šanci Karolíně Plíškové na posun na první místo žebříčku. Česká tenistka k tomu ale potřebuje na neoblíbené antuce postoupit do finále.

Devětadvacetiletá Kerberová je první nejvýše nasazenou hráčkou v takzvané open éře, jež skončila na French Open už v úvodním kole. Její dnešní vyřazení nicméně není takovým překvapením, neboť letos ještě nezískala titul a na třech přípravných antukových turnajích před Paříží vyhrála jen dva zápasy.

Letošní výsledky Kerberové ostře kontrastují s těmi v minulé sezoně, kdy získala grandslamové tituly v Austrálii a na US Open. "Loni to bylo úplně jiné. Samozřejmě, tlak je tu vždycky, ale letos jsou očekávání mnohem vyšší. I ode mě samotné, protože vím, co dokážu," řekla Kerberová.

Rodačka z Brém se nyní bude snažit naladit na travnatou část sezony s vrcholem ve Wimbledonu, kde bude obhajovat loňské finále. "Teď musím zase najít sama sebe a co nejrychleji na antuku zapomenout," řekla Kerberová.

Vedle Plíškové má šanci na posun na první místo žebříčku i Rumunka Simona Halepová, jež ale musí získat titul. 

"Žebříček se snažím neřešit. Vím, že jsem hrála teď v Římě o druhé místo, těsně se to nepovedlo, ale může to být otázka času. Nechci se na to upínat. Pro mě jsou důležitější výsledky než samotný žebříček; ten přijde s výsledky. Na jedničku už vůbec nemyslím. Tam je teď hodně bodů," řekla Plíšková v pátek před turnajem.

Čtyřicátá hráčka světa Makarovová si zahrála poprvé v kariéře zápas dvouhry na centrálním kurtu Philippea Chatriera a poprvé porazila světovou jedničku. "Nechtěla jsem jen čekat na její chyby," řekla k zápasu s Kerberovou ruská tenistka, jež už letos na antuce porazila například hráčky top 10 Agnieszku Radwaňskou z Polska a Slovenku Dominiku Cibulkovou.

 

Právě se děje

Další zprávy