Snowboardová šampionka, dvojnice Šarapovové i Krejčíková. Paříž vidí nečekané hvězdy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 6. 2021 11:31
Kdyby vám někdo před startem letošního French Open řekl, že tyhle tenistky se potkají ve čtvrtfinále antukového grandslamu, asi byste uvěřili jen stěží. Mezi osmičkou nejlepších je řada nečekaných jmen.

Barbora Krejčíková

Barbora Krejčíková v osmifinále French Open 2021.
Barbora Krejčíková v osmifinále French Open 2021. | Foto: Reuters

Její soupeřkou bude pětadvacetiletá tenistka z Ivančic. U ní se dá říct, že její celá sezona zatím působí jako zjevení. Dříve především skvělá deblistka šplhá singlovým žebříčkem a svým senzačním postupem do čtvrtfinále French Open už se v živém žebříku posunula do první třicítky. 

Těžko o ní můžete říct, že ji zdobí jeden konkrétní úder, v Paříži se zdá, že má technicky všechny stejně skvěle vybroušené. Navíc ze čtyřhry má vynikající přehled na kurtu. Soupeřky těžko hledají slabinu. 

Sama v pondělí přiznala, že jejím slabým místem je momentálně hlava, která ji málem nepustila do osmifinále, nakonec ale stavy úzkosti rozdýchala s psycholožkou a Američanku Sloane Stephensovou vypráskala z dvorce. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Provozovatel Nord Streamu 2 si v Německu zaregistroval dceřinou společnost

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 zaregistroval dceřinou společnost v Německu, která bude mít na starosti německou část plynovodu. Společnost zabývající se přepravou plynu se jmenuje Gas for Europe a má sídlo ve Schwerinu, uvádí se v prohlášení. Zřízení dceřiné společnosti bylo hlavním požadavkem německého regulátora před obnovením procesu certifikace, který byl pozastaven v listopadu.

Spolková agentura pro sítě (Bundesnetzagentur) v reakci na oznámení uvedla, že zatím není schopna říct, kdy certifikační řízení pro Nord Stream 2 obnoví, napsala agentura Reuters.

"Certifikační řízení zůstane pozastaveno, dokud nebude dokončen převod hlavních aktiv a lidských zdrojů na dceřinou společnost a Spolková agentura pro sítě nebude schopna zkontrolovat úplnost dokumentů dceřiné společnosti," uvedl regulátor v prohlášení.

Gas for Europe se podle prohlášení stane vlastníkem a provozovatelem německé části plynovodu, což je zhruba 54 kilometrů dlouhý úsek potrubí v německých teritoriálních vodách a terminál v Lubminu na severu země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy