Snowboardová šampionka, dvojnice Šarapovové i Krejčíková. Paříž vidí nečekané hvězdy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 6. 2021 11:31
Kdyby vám někdo před startem letošního French Open řekl, že tyhle tenistky se potkají ve čtvrtfinále antukového grandslamu, asi byste uvěřili jen stěží. Mezi osmičkou nejlepších je řada nečekaných jmen.

Tamara Zidanšeková

Tamara Zidanšeková v osmifinále French Open
Tamara Zidanšeková v osmifinále French Open | Foto: Reuters

V prvním kole ji povzbudilo vítězství nad Kanaďankou Biancou Andreescuovou. A pak už to jelo. Třiadvacetiletou Slovinku nezastavila ve třetím kole ani Češka Kateřina Siniaková.

V žebříčku jí přitom patří až 85. místo. V mládí ani nepočítala, že by se živila tenisem. Byla totiž trojnásobnou juniorskou šampionkou Slovinska na snowboardu.

"Tenis jsme hráli na letním táboře, ale jinak jsem byla členkou snowboardového a lyžařského týmu," prozradila Zidanšeková. 

A proč nakonec přešla na tenisové kurty? "Byla jsem z té zimy pořád nemocná, věčně jsem měla rýmu, tak jsem toho nechala," vysvětlila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

S NASA poletí příští měsíc do vesmíru první Američanka domorodého původu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyšle 29. září posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Její součástí a zároveň i velitelkou mise bude astronautka Nicole Anuapuová Mannová, která se stane první domorodou Američankou ve vesmíru. Informoval o tom dnes web stanice BBC.

Mannová má kořeny v indiánském kmeni Vailakiů a jako velitelka mise bude zodpovědná za všechny fáze letu. S sebou si může do vesmíru vzít maximálně 1,4 kilogramu osobních věcí. Mannová serveru Indian Country Today řekla, že mezi nimi nebude chybět indiánský lapač snů, který jí dala matka, když byla malá.

"Myslím, že je důležité, abychom zprávy jako tyto šířili v naší komunitě, aby si i jiné domorodé děti uvědomily, že překážky, které tu vždycky byly, skutečně začínají mizet," uvedla astronautka.

Společně s Mannovou se mise Crew-5 v kosmické lodi Dragon 2 společnosti Space X zúčastní americký astronaut Josh Cassada, ruská kosmonautka Anna Kikinová a japonský astronaut Kóiči Wakata. Tým během pobytu na ISS provede 250 vědeckých experimentů, které jsou podle NASA zaměřené jak na život na Zemi, tak na další objevování vesmíru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy