Slzy, zafačované koleno a skreč. Smůla soupeřky nechala Plíškovou ve hře o postup

Zraněné koleno Bianky Andreescuové
Souboj poražených z prvních duelů nabídlo utkání Karolíny Plíškové a Bianky Andreescuové.
Česká tenistka do něj nevstoupila dobře, hned přišla o servis.
Kanadská tenistka potvrdila brejk ziskem vlastního podání, jenže už ve třetím gemu uklouzla a s bolestivou grimasou ukazovala na koleno.
Vítězka letošního US Open si musela zavolat odbornou pomoc.
Foto: Reuters
Sport Sport
30. 10. 2019 14:59
Podívejte se na fotografie z utkání tenisového Turnaje mistryň, v němž Bianca Andreescuová vzdala kvůli zranění souboj s Karolínou Plíškovou.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy