Skvělá Krejčíková kanárem smetla světovou trojku. Ve finále vyzve královnu

Aktualizováno 24. 2. 2023 19:21
Barbora Krejčíková porazila na tenisovém turnaji v Dubaji světovou trojku Američanku Jessicu Pegulaovou 6:1, 5:7, 6:0 a zahraje si o první titul v sezoně.
Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková. | Foto: Reuters

Dvojnásobná vítězka předloňského Roland Garros ovládla duel za více než dvě hodiny. O šestý titul na okruhu WTA se Krejčíková utká s první hráčkou světa Polkou Igou Šwiatekovou, která vyřadila jinou Američanku Cori Gauffovou po výhře 6:4, 6:2.

Sedmadvacetiletá Krejčíková oplatila Pegulaové ve druhém vzájemném utkání lednové vyřazení v osmifinále Australian Open. Tenistka z Ivančic navázala v Dubaji na předchozí triumf nad světovou dvojkou Běloruskou Arynou Sabalenkovou, předtím porazila také krajanku Petru Kvitovou či osmou hráčku světa Rusku Darju Kasatkinovou.

Se Šwiatekovou se Krejčíková utká počtvrté v kariéře. S jednadvacetiletou Polkou má bilanci 1:2, naposledy ale vloni v říjnu ve finále turnaje v Ostravě uspěla.

"Vždycky je skvělé hrát proti nejlepším na světě a ona byla ta úplně nejlepší loni a je nejlepší i teď," citoval Krejčíkovou web WTA. "Hraje skvěle, takže aspoň zjistím, jak na tom jsem. Těším se a myslím, že to bude skvělé finále," přidala česká tenistka.

Třicátá hráčka světa Krejčíková měla proti Pegulaové výborný úvod. Od stavu 1:1 vyhrála v prvním setu pět her a ujala se po 29 minutách hry vedení.

Devětadvacetiletá Pegulaová, která prošla do semifinále bez boje přes Karolinu Muchovou, se ale ve druhé sadě zlepšila a díky brejku v osmé hře získala vedení 5:3. Američanka sice poté nevyužila dva setboly, v závěru setu ale vzala Krejčíkové servis ještě jednou a duel vyrovnala.

Rozhodující třetí set ale Krejčíková jasně ovládla. Soupeřce vzala všechny tři servisy a nadělila jí za sedmadvacet minut kanára. Krejčíková postoupila do finále ve Spojených arabských emirátech po dvou letech. V roce 2021 v rozhodujícím duelu nestačila na Španělku Garbiňe Muguruzaovou.

"Druhý set mi sice nevyšel, ale cítila jsem se dobře," uvedla Krejčíková. "Pořád jsem věděla, že mám velkou šanci, a dala jsem do toho všechno. Proti Jessice to bylo potřeba, je to skvělá hráčka a jsem opravdu šťastná, že jsem vyhrála," dodala.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,788.468 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Krejčíková (ČR) - Pegulaová (3-USA) 6:1, 5:7, 6:0, Šwiateková (1-Pol.) - Gauffová (5-USA) 6:4, 6:2.