reklama
 
 

České mládí září. Fenomenální Fruhvirtová dovedla dívky do finále MS, o titul si zahrají i chlapci

Aktualizováno 10. 8. 2018 15:52
Na světovém šampionátu do 14 let, který hostí Prostějov, se českým tenistům i tenistkám nebývale daří.

Prostějov - Teprve třináctiletá Linda Fruhvirtová potvrzuje na šampionátu pověst jednoho z největších talentů, který kdy český tenis vyprodukoval.

Mladičká Češka zásadní měrou přispěla k postupu dívek do finále.

Favorizované domácí hráčky v základní skupině přehrály postupně Bulharsko, Maroko a Japonsko, vždy po výsledku 2:1 na zápasy. Fruhvirtová ve třech svých utkáních dvouhry ztratila dohromady pouhých sedm gemů. 

Ve čtvrtfinále Češky znovu výsledkem 2:1 přehrály Belgii, když Fruhvirtová svou soupeřku smetla 6:2, 6:1 a nakonec rozhodla ve čtyřhře společně s Lindou Noskovou, jež své singlové utkání předtím ztratila. O finále se české tenistky střetly v pátek proti Turecku a o postupu do boje o zlato rozhodly už ve dvouhrách. 

Fruhvirtová deklasovala Aysegul Mertovou 6:2, 6:0 a kanára nadělovala i Linda Nosková. Ta vyprovodila z kurtu Ozlem Uslovou 6:0, 6:3. Do finále se probojovaly také Rusky po vítězství nad USA.

O Lindě Fruhvirtové je v tomto roce výrazně slyšet. Mladá hráčka na sebe upoutala pozornost při jarním Prague Open, kde dostala příležitost rozehrávat tenistky z dospělé světové špičky. Tehdy ještě coby dvanáctiletá zvládla náročný úkol na výbornou a sklidila obdivné reakce na svou nevídanou herní vyspělost.

"Dokáže držet krok v trénincích s mnohem staršími hráčkami a dospělými. S tím jsem se zatím moc nesetkal. Když jsem spolupracoval s Kateřinou Siniakovou, tak v jejích třinácti letech jsme mohli pomýšlet na tréninky s o rok staršími. Linda rychlostně zvládá tréninky s dospělými," prozradil v rozhovoru pro Aktuálně.cz šéftrenér pražské Sparty Daniel Filjo.

Jestliže úspěch českých tenistek na MS do 14 let není vzhledem k osobnosti Fruhvirtové velkým překvapením, u chlapců platí pravý opak. Nenasazený český tým dokázal ze skupiny se Španělskem, Paraguayí a Japonskem postoupit z druhého místa, ve čtvrtfinále ale měla přijít důrazná stopka.

Mladí Češi se utkali s momentálně nejsilnějším týmem světa, Francií.

A favority v Prostějově naprosto šokovali. 

Jakub Nicod v prvním zápase zdevastoval Lucu Van Asscheho po setech 6:0, 6:1. Oldřich Vejšický pak uhrál jen čtyři gemy proti Seanu Cueninovi, závěrečná čtyřhra ovšem patřila právě jemu v páru s Hynkem Bartoněm. V pátečním semifinále se český tým utkal o postup do finále proti Peru a uspěl. Ve dvouhrách ve třech setech shodně zvítězili Vejšický a Bartoň.

V Prostějově se letos světový šampionát týmů do 14 let koná už podvacáté za sebou, celkově jde o 28. ročník soutěže, která tradičně představuje největší talenty z celého světa.

autor: av | 10. 8. 2018 11:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama