Sestini Hlaváčková se Strýcovou deblový titul v Římě nezískaly

20. 5. 2018 13:27
Klíčový moment finále přišel ve druhém setu. Český pár měl vedení 4:0, to ale ztratil.
J&T Banka Prague Open 2016: Andrea Hlaváčková
J&T Banka Prague Open 2016: Andrea Hlaváčková | Foto: Milan Kammermayer

Řím - Tenistky Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová podlehly na turnaji v Římě ve finále čtyřhry Australance Ashleigh Bartyové a Nizozemce Demi Schuursové 3:6, 4:6. V druhém setu se zdálo, že by druhý nasazený pár mohl zápas otočit, vedení 4:0 ale ztratil. Bartyová zakončila utkání esem při prvním mečbolu.

Dvaadvacetiletá Australanka získala sedmý deblový titul v kariéře, se Schuursovou se radovaly poprvé.

První letošní triumf vybojovala v dubnu v Miami s Američankou Coco Vandewegheovou po finálové výhře nad jinou českou dvojicí Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. Čtyřiadvacetiletá Schuursová vyhrála deblový turnaj WTA pošesté, v této sezoně získala již třetí vítězství, a pokaždé s jinou partnerkou.

Strýcové se nepovedlo navázat na březnový triumf v Indian Wells s Tchajwankou Sie Šu-wej. Sestini Hlaváčková prohrála i druhé letošní finále v deblu, v Sydney neuspěla po boku jiné tchajwanské tenistky Čchan Jüng-žan.