Šesté finále Gasquetovi nevyšlo. O titul v Montpellieru ho připravil krajan Pouille

ČTK ČTK
11. 2. 2018 16:40
Richard Gasquet odehrál na tenisovém turnaji v Montpellieru šesté finále za sebou. Čtvrtý titul mu však sebral další Francouz Lucas Pouille.
Lucas Pouille
Lucas Pouille | Foto: Reuters

Montpellier - Francouzský tenista Lucas Pouille nedopřál Richardu Gasquetovi čtvrtý titul z turnaje v Montpellieru. Ve finále zkušenějšího krajana porazil 7:6, 6:4 a ve 23 letech se dočkal páté trofeje z okruhu ATP.

Jednatřicetiletý Gasquet si v Montpellieru zahrál finále už šestým rokem v řadě. Jeho série začala poté, co v roce 2012 turnaj Open Sud de France ovládl Tomáš Berdych.

Tenisový turnaj mužů v Montpellier (tvrdý povrch, dotace 561.345 eur):

Dvouhra - finále:

Pouille (2-Fr.) - Gasquet (5-Fr.) 7:6 (7:2), 6:4.

Čtyřhra - finále:

K. Skupski, N. Skupski (Brit.) - McLachlan, Nys (4-Jap./Fr.) 7:6 (7:2), 6:4.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy