"Sereno, hraješ málo zápasů." Wilander ukázal na hlavní slabinu americké hvězdy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 1. 2020 19:42
Od mateřské byla čtyřikrát ve finále grandslamu, letos začala sezonu dokonce turnajovým titulem, ale nakonec Serena Williamsová vypadla z Australian Open senzačně už ve třetím kole. Bývalá tenisová jednička Mats Wilander ví, kde udělala Američanka chybu.
Serena Williamsová
Serena Williamsová | Foto: Reuters

O jedno z největších překvapení letošního Australian Open se v pátek postarala Číňanka Wang Čchiang, která přehrála americkou legendu 6:4, 6:7 a 7:5. Přitom na loňském US Open uhrála s Williamsovou jediný gem.

"Serena udělala příliš nevynucených chyb a Wang hrála mnohem lépe než v New Yorku. Skvěle se pohybovala kolem kurtu a celou dobu věřila, že to může zvládnout," pochválil čínskou tenistku Švéd Mats Wilander. 

Williamsová přitom patřila mezi užší okruh aspirantek na celkové vítězství v Austrálii. Vždyť na začátku roku v Aucklandu vyhrála první turnaj od porodu dcery Alexis Olympie.

"V kuloárech jsme si povídali o tom, jestli to vlastně pro ni bylo dobré, když přijela na první grandslam s titulem v zádech. Pro nějaké sebevědomí asi ano, ale co ten tlak, který si tím na sebe vytvořila a který asi není schopna momentálně zvládnout?" rýpl si expert Eurosportu.

Nápor na psychiku musí Williamsová snášet i proto, že usiluje o 24. grandslamový titul kariéry a poslední čtyři pokusy ve finále turnajů velké čtyřky jí nevyšly. 

"Není tak jistá na servisu a to je podle mě tím, že nemá v rukách moc zápasů. Vždyť loni nehrála ani deset turnajů za rok. A ve chvílích, kdy podáváte za stavu 15:30, potřebujete zápasovou vyhranost. Jen tak zvládnete ty nervy," myslí si Wilander.

Podle někdejší mužské světové jedničky by se osmatřicetiletá Američanka neměla tak šetřit a objíždět častěji menší turnaje, aby si zase zvykla na kritické okamžiky na kurtu.

"Všichni víme, že Serena chce ovládnout každý zápas i na těch nejmenších turnajích. A když se jich bude účastnit vybrousí výkony k dokonalosti," dodal.

Williamsová se po vyřazení z turnaje nebála vlastní kritiky, zároveň ale dodala, že si pořád jde za snem vyhrát podnik velké čtyřky i jako matka.

"Stále tomu věřím, pořád si myslím, že můžu vyhrát další grandslamy, kdyby to tak nebylo, tak tu nehraju," prohlásila.

Na sociální sítě unikl video, kde Serena Williams tančí. Promítalo se i na Australian Open | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily

Na nádraží v Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Provoz na Trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastavený. Podle informací na webu Českých drah bude obnovený nejdřív po 12:00.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala v 6:00. "Došlo tam k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," řekl Drápal. Škoda zatím nebyla vyčíslená.

Zdroj: ČTK
Další zprávy