"Sereno, hraješ málo zápasů." Wilander ukázal na hlavní slabinu americké hvězdy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 1. 2020 19:42
Od mateřské byla čtyřikrát ve finále grandslamu, letos začala sezonu dokonce turnajovým titulem, ale nakonec Serena Williamsová vypadla z Australian Open senzačně už ve třetím kole. Bývalá tenisová jednička Mats Wilander ví, kde udělala Američanka chybu.
Serena Williamsová
Serena Williamsová | Foto: Reuters

O jedno z největších překvapení letošního Australian Open se v pátek postarala Číňanka Wang Čchiang, která přehrála americkou legendu 6:4, 6:7 a 7:5. Přitom na loňském US Open uhrála s Williamsovou jediný gem.

"Serena udělala příliš nevynucených chyb a Wang hrála mnohem lépe než v New Yorku. Skvěle se pohybovala kolem kurtu a celou dobu věřila, že to může zvládnout," pochválil čínskou tenistku Švéd Mats Wilander. 

Williamsová přitom patřila mezi užší okruh aspirantek na celkové vítězství v Austrálii. Vždyť na začátku roku v Aucklandu vyhrála první turnaj od porodu dcery Alexis Olympie.

"V kuloárech jsme si povídali o tom, jestli to vlastně pro ni bylo dobré, když přijela na první grandslam s titulem v zádech. Pro nějaké sebevědomí asi ano, ale co ten tlak, který si tím na sebe vytvořila a který asi není schopna momentálně zvládnout?" rýpl si expert Eurosportu.

Nápor na psychiku musí Williamsová snášet i proto, že usiluje o 24. grandslamový titul kariéry a poslední čtyři pokusy ve finále turnajů velké čtyřky jí nevyšly. 

"Není tak jistá na servisu a to je podle mě tím, že nemá v rukách moc zápasů. Vždyť loni nehrála ani deset turnajů za rok. A ve chvílích, kdy podáváte za stavu 15:30, potřebujete zápasovou vyhranost. Jen tak zvládnete ty nervy," myslí si Wilander.

Podle někdejší mužské světové jedničky by se osmatřicetiletá Američanka neměla tak šetřit a objíždět častěji menší turnaje, aby si zase zvykla na kritické okamžiky na kurtu.

"Všichni víme, že Serena chce ovládnout každý zápas i na těch nejmenších turnajích. A když se jich bude účastnit vybrousí výkony k dokonalosti," dodal.

Williamsová se po vyřazení z turnaje nebála vlastní kritiky, zároveň ale dodala, že si pořád jde za snem vyhrát podnik velké čtyřky i jako matka.

"Stále tomu věřím, pořád si myslím, že můžu vyhrát další grandslamy, kdyby to tak nebylo, tak tu nehraju," prohlásila.

Na sociální sítě unikl video, kde Serena Williams tančí. Promítalo se i na Australian Open | Video: Associated Press
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy