Obrazem: Velké šampionky končí, Federer měl namále, Wozniacká se dojemně loučila

Roger Federer se na poslední chvíli zvedl a vyhnul se překvapivému vyřazení.
Drtivý direkt pro Serenu Williamsovou. Američanka se znovu nedočká vytouženého 24. grandslamového titulu. Letos v Melbourne zvládla dojít jen do třetího kola, její soupeřka totiž předvedla výkon, který bral dech...
Podobně jako sok Rogera Federera. Švýcar zažíval ve čtyři hodiny trvající bitvě složité chvíle. Bojoval pět setů a v rozhodujícím super tie-breaku hraném do deseti bodů prohrával už 4:8.
Podíváme se také na dojemné loučení Caroline Wozniacké. Velká kamarádka Sereny snila o vzájemném osmifinálovém duelu, do něj ale nakonec neprošla ani jedna z hvězd.
Obrovská úleva zračící se ve tváři dvacetinásobného grandslamového šampiona. Federer nakonec vyhrál po setech 4:6, 7:6, 6:4, 4:6 a 7:6. V osmifinále si zahraje s Maďarem Martonem Fucsovicsem.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
Aktualizováno 24. 1. 2020 15:08
Velké kamarádky se mohly potkat v osmifinále australského grandslamu, nakonec se ale obě loučí ve třetím kole. Caroline Wozniacká s celou kariérou, Serena Williamsová zase s další šancí, jak vyrovnat historický rekord Margaret Courtové. Vypadla i obhájkyně titulu. Podívejte se v obrazech na fatální události, které nabízí pátý den Australian Open.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy