Serena si namohla achilovku, Azarenková se klepala zimou. To je nehostinná Paříž

Serena si namohla achilovku, Azarenková se klepala zimou. To je nehostinná Paříž
Když tu probíhá grandslam, obvykle všechno kvete a pučí, ale teď na přelomu září a srpna je pařížský areál Rolanda Garrose deštivý, chladný a ponurý.
Obtížné podmínky na antuce dělají hráčům problémy. Nizozemka Kiki Bertensová kvůli křečím odjížděla z kurtu dokonce na vozíku.
Déšť často narušuje program a pořadatelům dá zabrat se o kurty starat a udržet je v chodu.
Brit Andy Murray musel kvůli osmistupňovým teplotám vytáhnout bundu.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 10. 2020 10:38
Projděte si první týden tenisového French Open v Paříži, kde se hráči trápí s podzimními podmínkami.
 

Právě se děje

před 3 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy