Z Plíškové měla strach, nakonec ale Serena slavila. A její manžel si do Češky rýpnul

Aleš Vávra Aleš Vávra
5. 9. 2018 14:08
Serena Williamsová nastupovala na US Open proti Karolíně Plíškové s velkým respektem.
Serena Williamsová slaví výhru nad Karolínou Plíškovou.
Serena Williamsová slaví výhru nad Karolínou Plíškovou. | Foto: Reuters

New York/Praha - Semifinálová porážka z roku 2016 ulpěla Sereně Williamsové hluboko pod kůží. Americká superhvězda se ale dočkala vysněné vendety a podruhé porážku od Karolíny Plíškové v domovském tenisovém chrámu Arthura Ashe nepřipustila.

Williamsová na US Open v úvodním utkání úterní night session vyhrála jednoznačně 6:4, 6:3 a její výkon splňoval všechny atributy nutné k útoku na neuvěřitelný čtyřiadvacátý grandslamový titul.

Duelu nicméně předcházelo zvláštní pnutí. Kouč americké tenistky Patrick Mouratoglou pro ESPN prozradil, že byla jeho svěřenkyně nervózní a měla z české soupeřky strach, který obvykle nepociťuje.

To se odrazilo do slabého startu do zápasu, kdy Serena nadstandardně chybovala. V prvních pěti hrách zaznamenala hned šestnáct nevynucených omylů. Když ale v pátém gemu odvrátila dva brejkboly, získala na kurtu jednoznačnou převahu, kterou už do konce utkání neztratila.

"K obratu došlo, protože Serena přestala spěchat. Najednou zjistila, že jí Plíšková neublíží a že má čas být trpělivá," prohlásil věhlasný trenér.

Mouratoglou naznačil, že porážka s Češkou z roku 2016 možná zůstala až příliš zakořeněná v tenistčině paměti. A Williamsová prý kvůli tomu sílu Plíškové přecenila.

Od nepříznivého stavu 2:4 v první sadě získala sedmnáctá nasazená hráčka osm gemů v řadě a nenávratně utkání rozhodla. O kritických chvílích v prvním dějství pak Williamsová promluvila.

"Myslela jsem jen na to, že umím hrát mnohem lépe. To mě povzbudilo, protože to nebylo o tom, že by mě ona nějak přehrávala. Řekla jsem si, že jen musím dělat méně chyb. Povedlo se."

Po utkání se v amerických médiích znovu rozebírala předzápasová prohlášení Karolíny Plíškové. Hlavně věta, kterou nejvíce zviditelnil článek v místních New York Times.

Plíšková uvedla: "Serena má velkou hru. Ale někdy se snaží působit ještě větší, než její hra ve skutečnosti je."

Williamsová se k sebevědomým komentářům české hvězdy odmítla jakkoli vyjádřit. Místo toho nechala mluvit svou raketu, jak trefně poznamenal specializovaný webový magazín tennis.com.

Popíchnutí ale Plíškové na Twitteru vrátil manžel Williamsové, internetový podnikatel a miliardář Alexis Ohanian. "Velká hra, Sereno Williamsová. Velká hra," tweetoval zakladatel sociální sítě Reddit.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy