Senzační šňůra je u konce, patnáctiletá Fruhvirtová po 27 zápasech prohrála

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 9. 2022 15:58
Vítězná série patnáctileté tenistky Brendy Fruhvirtové na turnajích ITF skončila dnes po 27 zápasech ve čtvrtfinále v San Sebastianu.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Talentovaná Češka, která útočila na šestý titul za sebou a osmý letos, nestačila na španělské antuce na nenasazenou Nizozemku Evu Vedderovou. O sedm let starší soupeřce podlehla 3:6, 6:2, 4:6.

Mladší sestra 77. tenistky světového žebříčku Lindy Fruhvirtové vedla v rozhodující sadě 2:0. Ve zbytku utkání ale přišla čtyřikrát o servis a po téměř dvou hodinách hry utkání ztratila.

Navzdory první porážce po čtyřech měsících se Brenda Fruhvirtová posunula na 166. místo v žebříčku WTA. V minulých týdnech dominovala na turnajích v Santa Margheritě di Pula, Braunschweigu, Mogyoródu, Danderydu a Klostersu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy