Senzační jízdu Fruhvirtové ukončila až světová šestka Badosaová. Dál jde Kvitová

29. 3. 2022 6:34
Cesta Lindy Fruhvirtové velkým turnajem v Miami skončila v osmifinále. Šestnáctiletá česká tenistka nestačila až na světovou šestku Paulu Badosaovou, jíž podlehla 2:6, 3:6. Mezi osm nejlepších naopak na Floridě postoupila Petra Kvitová, která přehrála Veroniku Kuděrmětovovou z Ruska 7:6, 6:4.
Sestřih z utkání Fruhvirtová - Badosaová | Video: Asociated Press

Fruhvirtová vyřadila při premiéře na elitním turnaji v Miami Danku Koviničovou z Černé Hory, pak zdolala čtyřiadvacátou hráčku pořadí WTA Elise Mertensovou z Belgie a ve třetím kole jí vzdala světová šestnáctka Viktoria Azarenková z Běloruska.

Mladá Češka nebyla bez šancí ani v osmifinále proti Badosaové. Hned ve druhém gemu měla čtyři brejkboly, jenže ani jeden nevyužila, místo nadějného vedení 2:0 vzápětí prohrála svůj servis a Španělka dovedla úvodní set k výhře 6:2.

Ve druhém dějství se Fruhvirtová vedení 2:0 dočkala. Soupeřka ovšem čtyřmi vítěznými gemy v řadě skóre otočila a po hodině a 23 minutách se pak radovala z vítězství 6:2, 6:3.

Poražená Češka však má jistotu, že poprvé v kariéře poskočí do elitní dvoustovky žebříčku WTA.

Kvitová si postupem do čtvrtfinále už vyrovnala své maximum na floridském turnaji. Kuděrmětovovou porazila i při třetím vzájemném souboji. V první sadě si obě tenistky třikrát prohrály servis, a tak rozhodoval tie-break. Jeho zisk poměrem 7:5 slavila hráčka z Fulneku, když proměnila druhý setbol.

Druhý set začala lépe Ruska, vedla už 4:0, jenže pak se Kvitová nadechla k velkému obratu a šesti vyhranými gemy za sebou dokráčela po hodině a 53 minutách k triumfu 7:6, 6:4.

O postup do semifinále se Češka střetne s Igou Šwiatekovou z Polska, jež se příští týden stane novou světovou jedničkou. Půjde o jejich první vzájemný souboj.

Tenisový turnaj v Miami:

Ženy (8,584.055 dolarů):

Dvouhra - 4. kolo: Kvitová (28-ČR) - Kuděrmětovová (21-Rus.) 7:6 (7:5), 6:4, Badosaová (5-Šp.) - Fruhvirtová (ČR) 6:2, 6:3, Pegulaová (16-USA) - Kalininová (Ukr.) 6-0 skreč, Bencicová (22-Švýc.) - Sasnovičová (Běl.) 6:2, 6:3.

Muži (dotace 9,554.920 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo: Tsitsipas (3-Řec.) - De Minaur (25-Austr.) 6:4, 6:3, Fritz (11-USA) - Paul (USA) 7:6 (7:2), 6:4, Kecmanovič (Srb.) - Korda (USA) 7:6 (7:4), 6:3.