Senzační cesta srbského tenisty Krajinoviče. Z kvalifikace se na Masters v Paříži probil do finále

4. 11. 2017 19:21
Srbský tenista Filip Krajinovič protáhl senzační cestu na Masters v Paříži až do finále. Začal v kvalifikaci, ale už přešel přes pět soupeřů a Johna Isnera zároveň připravil o šanci kvalifikovat se na Turnaj mistrů. Semifinálový souboj vyhrál nad Američanem po dvou a půl hodinách 6:4, 6:7 a 7:6.
Filip Krajinovič
Filip Krajinovič | Foto: Reuters

Paříž - Ve hře o Turnaj mistrů pro osm nejlepších hráčů sezony už zůstal jen jiný Američan John Sock. Pokud vyhraje v neděli v Paříži finále, sesadí z poslední postupové příčky Španěla Pabla Carreňa. Dnes si v hale Bercy Sock poradil s domácím tenistou Julienem Benneteauem 7:5, 6:2.

Pětadvacetiletý Krajinovič, 77. hráč žebříčku, si o titul na okruhu ATP zahraje poprvé a je premiérovým kvalifikantem ve finále akcí Masters po pěti letech. Ačkoli v tie-breaku rozhodujícího setu prohrával s Isnerem 0:3, nerozklepala se mu kolena a vybojoval životní výsledek.

"Emoce jsou nepopsatelné a bylo těžké je ukočírovat. Je to nejlepší den v mém životě. Když jsem podával na zápas, třásla se mi ruka. Ale turnaj ještě neskončil," řekl Krajinovič, jenž po poslední výměně poklekl na kurt a políbil ho. Na Masters se dostal do finále jako nejníže umístěný hráč od roku 2003, kdy se rovněž v Paříži probojoval až k poslednímu zápasu Rumun Andrei Pavel, jenž byl tehdy na 191. místě.

Devátý nasazený Isner k postupu na Turnaj mistrů potřeboval v Paříži získat titul. Zápas s Krajinovičem prohrál i proto, že neproměnil ani jeden z pěti brejkbolů. Srb si přitom až v minulém týdnu v Moskvě poprvé letos zahrál turnaj ATP, předtím celý rok absolvoval pouze challengery. Pět jich vyhrál.

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 4,507.375 eur):

Dvouhra - semifinále:

Krajinovič (Srb.) - Isner (9-USA) 6:4, 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), Sock (16-USA) - Benneteau (Fr.) 7:5, 6:2.