Šarapovová se vysmála Forbesu. Žádná žena ve stovce nejvýdělečnějších sportovců? Nesmysl

av av
9. 6. 2018 16:30
Nejnovější žebříček sportovců, kteří během uplynulých dvanácti měsíců vydělali nejvíce peněz, šokoval absencí žen v elitní stovce.
Maria Šarapovová na French Open
Maria Šarapovová na French Open | Foto: Reuters

Praha - Maria Šarapovová odmítla brát vážně žebříček nejvíce vydělávajících sportovců uplynulého roku sestavený renomovaným časopisem Forbes. V elitní stovce se neobjevila ani jediná žena, což vyvolalo kontroverzní reakce.

Ruská tenistka a byznysmenka, jedna z nejbohatších sportovkyň historie, dostala otázku na čerstvě zveřejněné pořadí v Paříži, po své čtvrtfinálové porážce s Garbině Muguruzaovou.

Okamžitě však dala najevo, že pro ni Forbes v žádném případě není relevantním zdrojem podobných informací.

"Vy tomu žebříčku věříte?" odpověděla otázkou. Jakékoli argumenty pak bleskově smetla ze stolu.

Dotlačit jednatřicetiletou Rusku k lamentování nad nerovnými podmínkami pro muže a ženy ve vrcholovém sportu se tak žurnalistům na Roland Garros nepodařilo. "Ne vážně, podobné žebříčky neberu ani trochu vážně," prohlásila rozhodně.

Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky. Od roku 2001 žebříčku vévodili pouze tři muži. Golfista Tiger Woods, boxer Floyd Mayweather a fotbalista Cristiano Ronaldo.

Tentokrát žebříček ovládl Mayweather, který za uplynulý rok vydělal 285 milionů dolarů, z toho 275 milionů inkasoval za srpnový zápas se šampionem smíšených bojových umění Conorem McGregorem. Druhý skončil argentinský fotbalový bůh Lionel Messi, třetí jeho konkurent Ronaldo a čtvrtý právě zmiňovaný McGregor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Půllitr Budvaru zdraží o korunu až dvě. Pivovar to odůvodnil růstem nákladů

Budějovický Budvar zdraží od 1. listopadu pivo na českém trhu v průměru o deset procent. K 1. říjnu zdražil i Plzeňský Prazdroj, největší český pivovar. Půllitr Budvaru zdraží o korunu až dvě koruny. Příčinami jsou rostoucí ceny energií i klíčových surovin, jako jsou chmel a slad. Meziročně tak národnímu podniku stoupnou náklady o několik set milionů korun. Od 1. listopadu zároveň zvýší mzdy. 

Ceny stoupnou u výrobků ve všech obalech, tedy pivo lahvové, sudové i v plechovkách. "Nárůst ceny elektřiny o tři sta procent, to jsou pro nás desítky milionů, to stejné u ceny plechovek, ceny lahví, kartonáže, obalového materiálu a energií. Očekáváme zásadnější růst cen sladu, který je pro nás nejpodstatnější položkou. Podle zpráv z chmelnic to vypadá na katastrofální úrodu. V této chvíli už nemáme jediný vstup, u kterého bych mohl říci, že nám zásadně nepodraží," řekl řekl ředitel Budvaru Petr Dvořák. Suroviny i obaly zdražily o víc než deset procent, dodal.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Ukrajinská ekonomika letos klesne o 35 procent, očekává Světová banka

Ukrajinská ekonomika, kterou zdevastovala invaze ruských vojsk, v letošním roce klesne o 35 procent. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Nový odhad nicméně představuje zlepšení proti červnové prognóze, kdy SB propad odhadovala na 45,1 procenta. Válka zničila ukrajinské továrny i zemědělskou půdu, z domovů pak vyhnala miliony Ukrajinců. SB odhaduje, že obnova země bude stát minimálně 349 miliard dolarů (zhruba 8,6 bilionu korun).

"Ukrajina nadále potřebuje obrovskou finanční podporu," uvedla viceprezidentka SB pro Evropu a Střední Asii Anna Bjerdeová. Ukrajina podle ní peníze potřebuje kvůli zbytečnému pokračování války i kvůli financování projektů na obnovu a rekonstrukci. Světová banka předpokládá, že v příštím roce se ukrajinská ekonomika vrátí k růstu, který nyní odhaduje na 3,3 procenta. Upozorňuje ale, že výhled je velmi nejistý a bude záviset na vývoji války.

Zdroj: ČTK
Další zprávy