Šarapovová se vysmála Forbesu. Žádná žena ve stovce nejvýdělečnějších sportovců? Nesmysl

av av
9. 6. 2018 16:30
Nejnovější žebříček sportovců, kteří během uplynulých dvanácti měsíců vydělali nejvíce peněz, šokoval absencí žen v elitní stovce.
Maria Šarapovová na French Open
Maria Šarapovová na French Open | Foto: Reuters

Praha - Maria Šarapovová odmítla brát vážně žebříček nejvíce vydělávajících sportovců uplynulého roku sestavený renomovaným časopisem Forbes. V elitní stovce se neobjevila ani jediná žena, což vyvolalo kontroverzní reakce.

Ruská tenistka a byznysmenka, jedna z nejbohatších sportovkyň historie, dostala otázku na čerstvě zveřejněné pořadí v Paříži, po své čtvrtfinálové porážce s Garbině Muguruzaovou.

Okamžitě však dala najevo, že pro ni Forbes v žádném případě není relevantním zdrojem podobných informací.

"Vy tomu žebříčku věříte?" odpověděla otázkou. Jakékoli argumenty pak bleskově smetla ze stolu.

Dotlačit jednatřicetiletou Rusku k lamentování nad nerovnými podmínkami pro muže a ženy ve vrcholovém sportu se tak žurnalistům na Roland Garros nepodařilo. "Ne vážně, podobné žebříčky neberu ani trochu vážně," prohlásila rozhodně.

Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky. Od roku 2001 žebříčku vévodili pouze tři muži. Golfista Tiger Woods, boxer Floyd Mayweather a fotbalista Cristiano Ronaldo.

Tentokrát žebříček ovládl Mayweather, který za uplynulý rok vydělal 285 milionů dolarů, z toho 275 milionů inkasoval za srpnový zápas se šampionem smíšených bojových umění Conorem McGregorem. Druhý skončil argentinský fotbalový bůh Lionel Messi, třetí jeho konkurent Ronaldo a čtvrtý právě zmiňovaný McGregor.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy