Šafářová po postupu do finále Turnaje mistryň: Pokud vyhrajeme, obarvíme si vlasy na růžovo

ČTK ČTK
29. 10. 2016 12:25
Deblový tenisový tým "Bucie" ve složení Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová vyhrál už 18 zápasů v řadě. A pokud česko-americký pár vyhraje i po 19., tak zvítězí na Turnaji mistryň. V takovém případě se obě tenistky obarví na růžovo.
Lucie Šafářová na US Open 2016
Lucie Šafářová na US Open 2016 | Foto: Reuters

Singapur - Lucie Šafářová a Američanka Bethanie Matteková-Sandsová jsou k nezastavení. "Tým Bucie" už vyhrál osmnáct zápasů za sebou, a pokud zvládne v neděli i ten devatenáctý a ovládne v Singapuru Turnaj mistryň, půjdou hráčky na halloweenskou párty s růžovými vlasy.

"Bohužel, ve vzduchu je sázka, že si obarvíme vlasy narůžovo, když vyhrajeme," prozradila Šafářová českým novinářům po dnešní výhře v semifinále nad nasazenými jedničkami Caroline Garciaovou a Kristinou Mladenovicovou z Francie 6:3 a 7:5.

S nápadem přišla Bethanie

S nápadem na růžový přeliv přišla Matteková-Sandsová. "Doufám, že to bude barva na jedno umytí. Ale sázka padla," smála se Šafářová.

Česko-americká dvojice hraje báječně a ještě se k tomu viditelně na dvorci i mimo něj dobře baví. "Je to velká část našeho úspěchu. Neklademe na sebe žádný tlak, jedeme na vítězné vlně. Užíváme si to. Myslím, že i kdyby se zápasy nepodařily, tak k tomu budeme přistupovat stejně. Baví nás to," uvedla Šafářová.

S úsměvem na líci přichází i skvělá hra. Šafářová proti Francouzkám zářila nejen od zadní čáry, ale tentokrát i na síti. "Jo, bylo to dobré. Sedlo mi to a bylo tam hodně obranných volejů. Říkáme, že ona je Spiderman na síti a já jsem Čínská zeď vzadu, a Bethanie dnes dodala, že se zeď přesunula na síť," řekla Šafářová.

Šafářová se zlepšuje na síti

"To, že se zlepšuju na síti, je dané tím, že hraju víc a víc deblů a trénuju s Bethanií, která to na mě pálí. Jsem ráda, že jdu nahoru," pochvalovala si česká tenistka.

Soupeřky pro nedělní finále ještě neznaly, ale bylo jim jedno, jestli to budou obhájkyně titulu, Švýcarka Martina Hingisová se Saniou Mirzaovou z Indie, nebo ruské olympijské vítězky Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová. "Oba týmy jsou silné, ale taktika je stejná - hrát agresivně a užít si finále," řekla Šafářová.

Šafářová se pyšní parádní finálovou bilancí

Brněnská rodačka by ráda potvrdila svoji skvělou deblovou finálovou bilanci. Ze čtrnácti bojů o titul získala ve čtyřhře dvanáct vavřínů. "Vím o tom. Doufám, že to bude takhle pokračovat a že to doklepneme i tady," přála si Šafářová.

Ať už dopadne finále jakkoli, česko-americký pár půjde po utkání večer na halloweenskou oslavu. Matteková-Sandsová už se podle Šafářové těší měsíc. "Je nachystaná. Nechala si poslat nějaké věci z Ameriky a téma je Marvel, takže to bude zajímavé," uvedla Šafářová.

Po semifinále už si připomněly i letošní vánoční svátky. Pro organizaci WTA natáčely video. "Opravdu," ujistila Šafářová, že si nedělá legraci. "Měly jsme na hlavě čepičky a zvonečky. Musely jsme zpívat tenisovou vánoční písničku. Už jsem si na podobné doplňkové aktivity zvykla a s Betty je to sranda," dodala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy