Šafářová s Mattekovou-Sandsovou předvedly na Turnaji mistryň parádní obrat a slaví postup

Aktualizováno 27. 10. 2016 18:46
Lucie Šafářová se svou americkou tenisovou partnerkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou narazily ve čtvrtfinále Turnaje mistryň na Maďarsko-kazachstánskou dvojici Timea Babosová a Jaroslava Švedovová. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou sice prohrály první sadu, ale druhou po boji ovládly ve zkrácené hře. Rozhodl až třetí zkrácený set, který se hrál do deseti míčů. Češka s Američankou se nakonec radují z postupu po setech 5:7, 7:6 a ve zmíněné zkrácené hře 10:2.
Šafářová a Matteková-Sandsová na Australian Open 2015
Šafářová a Matteková-Sandsová na Australian Open 2015 | Foto: Reuters

Singapur - Tenistka Lucie Šafářová postoupila na Turnaji mistryň v Singapuru do semifinále čtyřhry, ačkoli s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou čelily v utkání proti kazašsko-maďarské dvojici Jaroslava Švedovová, Timea Babosová třem mečbolům. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou nakonec po více než dvou a půl hodinách zvítězily 5:7, 7:6, 10:2 a v semifinále je čeká nejlepší světový pár Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová z Francie.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vstoupily do utkání lépe a vedly 4:1, avšak poté Američanka dvakrát neudržela podání a situace se obrátila. Švedovová s Babosovou získaly první sadu poté, co v napínavé 12. hře proměnily osmý setbol.

V druhém setu za stavu 5:5 Matteková-Sandsová už počtvrté v utkání přišla o svůj servis a vzápětí si Švedovová s Babosovou vypracovaly dva mečboly, ani jeden ale neproměnily.

Potřetí mohly Kazaška s Maďarkou ukončit zápas v tie-breaku, jenže za stavu 5:6 získaly Šafářová s Mattekovou-Sandsovou tři body v řadě a tím i celý set. Super tie-break už byl jasnou záležitostí česko-amerického páru, který si připsal 17. výhru v řadě.

"Soupeřky hrály výborně a my trošku bojovaly s tím, jak se na kurtu poskládat. Zůstaly jsem ale pozitivní a do posledního míče jsme věřily. V tenise to takhle je, když nepadne poslední míč, pořád se to dá otočit. To se nám podařilo a super-tiebreak jsme zvládly super," řekla Šafářová po utkání.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Garciaová, Mladenovicová (1-Fr.) - Karolína Plíšková, Görgesová (8-ČR/Něm.) 6:4, 6:2, Šafářová, Matteková-Sandsová (3-ČR/USA) - Babosová, Švedovová (7-Maď./Kaz.) 5:7, 7:6 (8:6), 10:2.