Šafářová na osmý titul nedosáhla. V Budapešti slaví domácí hvězda Babosová

26. 2. 2017 15:29
Česká tenistka ve finále sice získala první sadu v tie-breaku, pak už ale kralovala na žebříčku výše postavená Maďarka.
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: Reuters

Budapešť - Své sedmnácté finále na okruhu WTA Lucie Šafářová v osmý titul kariéry nepřetavila. V maďarské Budapešti prohrála v souboji o cennou trofej domácí hvězdě a nasazené jedničce Timee Babosové po setech 7:6, 4:6, 3:6.

Díky účasti ve finále by se Šafářová, předloňská finalistka grandslamového Roland Garros, měla posunout o sedm míst na 40. příčku dvouhry žebříčku WTA.

Šafářová hrála finále se zavázaným pravým stehenním svalem a v prvním setu zvládla obrat. Prohrávala 2:4, ale vynutila si tie-break, který získala poměrem 7:4.

Do druhé sady ale vstoupila ztrátou servisu. "To ji nakoplo, ale celou dobu to bylo o pár míčích," řekla Šafářová na webu WTA Tour. Češka se pak dlouho nedokázala prosadit při kvalitním podání 33. hráčky světa. O druhý set proto přišla.

V rozhodujícím setu už Šafářová prohrávala 2:5. I s pomocí dvojchyby maďarské tenistky snížila na 3:5, ale vzápětí popáté neudržela servis. "Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ale ona hrála agresivněji, dobře bránila a vrátila hodně míčů," ocenila Šafářová soupeřku, která získala po triumfu v Monterrey 2012 druhý titul v kariéře.

Šafářová hrála o titul ve dvouhře na WTA poprvé od loňského pražského vítězství na antuce ve Stromovce. Finálovou bilanci si nyní zhoršila na 7:10. Za účast ve finále získala v Budapešti 180 bodů a 21.400 dolarů, v přepočtu 547 tisíc korun.

Tenisový turnaj žen v Budapešti (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Babosová (1-Maď.) - Šafářová (2-ČR) 6:7 (4:7), 6:4, 6:3.

Čtyřhra - finále:

Hsieh Su-Wei, Kalašnikovová (4-Tchaj-wan/Gruz.) - Rodionovová, Voskobojevová (Austr./Kaz.) 6:3, 4:6, 10:4.