Šafářová je v Budapešti už v semifinále, Bělorusku Sasnovičovou porazila ve dvou setech

Aktualizováno 24. 2. 2017 18:23
Česká tenistka Lucie Šafářová porazila Bělorusku Aljaksandru Sasnovičovou po setech 6:3 a 7:5 a na turnaji v Budapešti si zahraje o finále s Karinu Witthoeftovou.
Lucie Šafářřová
Lucie Šafářřová | Foto: Dalibor Sosna

Budapešť - Tenistka Lucie Šafářová postoupila v Budapešti podruhé v sezoně do semifinále dvouhry turnaje WTA. Druhá nasazená hráčka zdolala po velkém obratu ve druhém setu, v němž prohrávala už 0:4, Alexandru Sasnovičovou. Běloruskou soupeřku z druhé stovky světového žebříčku zdolala deblová šampionka z Australian Open po téměř dvou hodinách 6:3, 7:5.

Třicetiletá Šafářová, jež si letos zahrála semifinále dvouhry v Tchaj-peji, získala v prvním vzájemném zápasu se Sasnovičovou úvodní set za necelých 50 minut. Do druhé sady ale vstoupila katastrofálně. Dvakrát přišla o servis a prohrávala už 0:4.

Pak se ale vzpamatovala a soupeřce oplatila třemi brejky, při svém podání však zápas navzdory třem mečbolům uzavřít nedokázala. Zvládla to až o dva gamy později čistou hrou.

O první finálovou účast od roku 2015, kdy hrála o titul na Roland Garros, se Šafářová utká s Němkou Carinou Witthöftovou, která nečekaně vyřadila osmou nasazenou krajanku Anniku Beckovou. S dvaadvacetiletou rodačkou z Hamburku, které v pořadí WTA patří 83. místo, ještě nikdy nehrála.