reklama
 
 

S českými tenistkami není nuda. Kvitová a spol. sbírají nejvíc es i dvojchyb na okruhu

21. 3. 2018 15:40
České tenistky jsou v letošních statistikách WTA pořádně vidět. Kralují totiž v pozitivních i negativních ukazatelích.

Praha - Dvě v první desítce, osm v první stovce. České tenistky jsou v prvním čtvrtletí sezony opět pořádně vidět.

Vedle postavení v žebříčku to naznačují i statistiky WTA. V nich se to českými vlaječkami hemží především v kolonce zkoumající servis hráček.

Královnou es je v posledních sezonách tradičně Karolína Plíšková, tentokrát ale neprožívá tak povedený začátek roku jako loni, a tak ji v čele této statistiky přeskočila Němka Julia Görgesová se 116 nastřílenými esy. Rodačka z Loun je ale na druhém místě se 101 kousky.

Češky mají v první sedmičce nejlepších hráček na podání hned trojí zastoupení. Petra Kvitová, která se po zranění opět prodrala do první desítky, je na pátém místě, nasázela soupeřkám 92 es. Sedmá je pak s počtem 73 Kateřina Siniaková.

Ne všechny ukazatele podání jsou u českých reprezentantek tak optimistické. Vysoká čísla totiž generují i v počtu nepovedených servisů. Kvitová tak vedle vysokého počtu es vyrobila v 16 zápasech také 92 dvojchyb, o chlup "lepší" je v této statistice už jen Australanka Darja Gavrilovová.

Hned na páté příčce je ve stejné disciplíně osmnáctiletá naděje Markéta Vondroušová, která sice vyhrává až 70 procent míčů po prvním podání, ale v jedenácti utkáních nasbírala už 73 dvojchyb.

Co se pozitivních statistik WTA týče, je momentálně nejlepší českou tenistkou Kvitová. Do první desítky se vejde v kolonkách procentuální úspěšnosti vyhraných vlastních servírovacích gemů, účinnosti prvního podání či nahraných bodů při servisu. 

autor: mih | 21. 3. 2018 15:40

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama