Plíšková se po Wimbledonu stane minimálně světovou dvojkou, Kerberová padla v osmifinále

ČTK ČTK
10. 7. 2017 14:46
Tenisový Wimbledon zná první čtvrtfinalisty. Je mezi nimi i přemožitelka Karolíny Plíškové Magdaléna Rybáriková či vítězka French Open Jelena Ostapenková. Dál jde také Garbiňe Muguruzaová, jež svým vítězstvím nad Angelique Kerberovou pomohla Plíškové k postu světové dvojky.
Angelique Kerberová se loučí s letošním Wimbledonem
Angelique Kerberová se loučí s letošním Wimbledonem | Foto: Reuters

Londýn - Karolína Plíšková sice na tenisovém Wimbledonu vypadla už minulý týden, ale již teď má jisté, že se z ní příští pondělí v novém vydání žebříčku WTA stane minimálně světová dvojka. Rozhodlo o tom vyřazení dosavadní jedničky a loňské finalistky Angelique Kerberové, která v dnešním osmifinále nestačila na Garbiňe Muguruzaovou.

Pokud navíc ještě před branami semifinále vypadne i Simona Halepová, stane se Plíšková za týden světovou jedničkou. Rumunka, která dnes vyřadila Viktorii Azarenkovou 7:6, 6:2, ve čtvrtfinále narazí na Caroline Garciaovou.

Vítězka French Open Jelena Ostapenková pokračuje ve výborných výkonech i na trávě. Lotyška si poradila se čtvrtou nasazenou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny 6:3, 7:6. Využila osmý mečbol a poprvé je ve čtvrtfinále Wimbledonu.

Premiérově mezi nejlepší osmičkou na grandslamu je Slovenka Magdaléna Rybáriková. Přemožitelka Karolíny Plíškové z druhého kola zdolala v osmifinále chorvatskou hráčku z kvalifikace Petru Martičovou 6:4, 2:6 a 6:3.

Jako první z osmifinále prošla Světlana Kuzněcovová. Ruska porazila Polku Agnieszku Radwaňskou 6:2, 6:4 a ve čtvrtfinále Wimbledonu je po deseti letech.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 31,6 milionu liber):

Ženy:

Dvouhra - 4. kolo:

Muguruzaová (14-Šp.) - Kerberová (1-Něm.) 4:6, 6:4, 6:4, Ostapenková (13-Lot.) - Svitolinová (4-Ukr.) 6:3, 7:6 (8:6), Kuzněcovová (7-Rus.) - A. Radwaňská (9-Pol.) 6:2, 6:4, V. Williamsová (10-USA) - Konjuhová (27-Chorv.) 6:3, 6:2, Rybáriková (SR) - Martičová (Chorv.) 6:4, 2:6, 6:3.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy