Trapas ruské hvězdy. On neví, že k tenisu musí mít raketu? smáli se komentátoři

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 4. 2021 14:39
Tak to se nepovedlo. Ruský tenista Andrej Rubljov si na turnaji v Barceloně utrhl pořádnou ostudu, když až na lavičce před rozehráním svého úvodního zápasu zjistil, že nemá rakety. Nakonec ale duel s Italem Federicem Gaioem vyhrál.
Rakety v zavazadlech Andreje Rubljova před utkáním v Barceloně chyběly...
Rakety v zavazadlech Andreje Rubljova před utkáním v Barceloně chyběly... | Foto: Reuters

Jako by nestačilo, že Rubljov před pár dny prohrál životní finále na Masters v Monte Carlu. Na následném podniku v Barceloně se k němu smůla přilepila ještě víc. 

V prvním kole měl volný los, a tak třiadvacetiletý Rus začal pouť španělským podnikem až v kole druhém. Nakráčel na kurt s taškami přes rameno, položil je na lavičku, rozepnul zip - a hle, rakety nikde.

Zatímco sudí a soupeř už na něho čekali u sítě, aby mohl proběhnout los a rozcvička, Rubljov se musel přiznat, že zapomněl rakety.

"Nemáte žádnou? Tak já vám pomůžu," nabídl se rozhodčí na umpiru. "Vyplétač vám je přinese co nejrychleji," dodal po telefonátu pořadatelům.

I pro komentátory televizního přenosu byl Rubljov terčem vtípků. "On si zapomněl raketu? To neví, že když chce hrát tenis, musí mít raketu?" zněl jeden z rýpanců.

Nutno dodat, že hned, jak sedmý tenista světa dostal náčiní do ruky, potvrdil roli favorita, lucky losera z Itálie porazil ve dvou setech 6:4 a 6:3.

 

Právě se děje

před 52 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy