Rozmohl se tu takový nešvar. Hříšnicí je i překvapivá přemožitelka Vondroušové

Sport Sport
5. 8. 2020 15:00
Tenisové turnaje se po koronavirové pauze pomalu rozjíždí a už je tu první problém. Některé světové hráčky v Palermu kuriózním způsobem nedodržely hygienická pravidla.
French Open 2015: Sara Erraniová
French Open 2015: Sara Erraniová | Foto: Reuters

Kdyby ve světě panovala normální situace, nikoho by to netrápilo. Skončí zápas, vítězka střílí míčky do publika, pak sundá potítko, hodí ho rovněž vděčným fanouškům a stejně tak třeba i ručník.

Ale v době koronavirových opatření je to problém. V Palermu se takhle nachytala domácí Italka Sara Erraniová. Když slavila vítězství v prvním kole nad Soranou Cirsteaovou z Rumunska, sundala potítko ze zápěstí a hodila ho mezi hrstku diváků, kteří měli povoleno turnaj navštívit. 

Rozhodčí na umpiru ji okamžitě napomenula, nešťastně skryla hlavu do dlaní a Italka se hned začala omlouvat. Pořadatelé chybu Erraniové, která dnes večer nastoupí v dalším duelu proti Kristýně Plíškové, pochopili a žádný postih jí prý nehrozí.

Utěšovat ji může fakt, že není jediná, komu se na tomto turnaji něco podobného povedlo. Slovinka Kaja Juvanová, až 121. hráčka žebříčku, po senzačním triumfu nad Češkou Markétou Vondroušovou zahodila do publika čelenku s kšiltem i potítko. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Minsk v neděli čeká další protest proti Lukašenkovi, v sobotu policie zadržela 430 lidí

Běloruská metropole se připravuje na další velkou protivládní demonstraci, která má začít ve 13:00. Předchozí neděle se na protestech vždy sešlo kolem 100 000 lidí. Portál Nexta Life pohrozil postupným zveřejňováním jmen policistů, bude-li pokračovat násilí vůči lidem.

Běloruská policie v sobotu zadržela 430 lidí, kteří se v Minsku zúčastnili opozičního pochodu žen proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom běloruská média s odvoláním na údaje, které zveřejnilo ministerstvo vnitra.

V zemi se přitom podle úřadu konalo celkem 14 akcí na podporu Lukašenka, na které přišlo dohromady 5600 lidí. Naproti tomu "celkový počet účastníků 11 protestních akcí podle něj nepřesáhl 900". V Minsku se prý pochodu žen zúčastnilo kolem 500 osob. Agentury AFP a Reuters přitom informovaly, že jen tohoto protestu v metropoli se zúčastnilo asi 2000 žen. 

Další zprávy