reklama
 
 

Rozezněla zvony na Wall Street, zašla na Broadway. Tlaku už mám dost, říká Plíšková před US Open

28. 8. 2017 5:56
S tlakem se teprve učím zacházet, říká Karolína Plíšková a před obhajobou loňského finále na US Open zůstává opatrná.

New York - Tenistka Karolína Plíšková si pochvaluje, jak se jí na betonových kurtech v New Yorku hraje dobře. Na US Open bude obhajovat z pozice jedničky loňské finále a učí se snášet stres. Na druhou stranu říkala, že žádný velký humbuk okolo sebe až tak nevnímala.

V pátek Plíšková rozezněla zvony na zahájení obchodování burzy na Wall Street. "Je to prestižní akce. I když ten, kdo se zajímá o finance, by takovou příležitost asi ocenil trochu víc," usmála se Plíšková v rozhovoru pro české novináře. "New York miluji, to město má obrovskou energii," řekla předtím v rámci sobotního mediálního dne.

Zmínila mimo jiné oblíbené nákupy na Páté Avenue, bydlení na Manhattannu u Central Parku a že si zašla znovu do divadla na Broadway. "V pátek jsem byla na Lvím králi, líbil se mi nejvíc ze všech show, které jsem viděla," prozradila.

Především si ale pochvalovala rychlost betonových dvorců ve Flushing Meadows a míče. "Na tvrdých površích se cítím nejlépe. Všechno je v pohodě, ne úplně super, ale mám odehraných dost zápasů. Doufám, že to ukážu v zápase," řekla Plíšková, která vstoupí do turnaje v úterý proti polské soupeřce Magdě Linetteové.

V New Yorku se poprvé na grandslamu představí v roli turnajové jedničky. Coby světová jednička se musí vyrovnávat se zvýšeným tlakem. "Není pro mě snadné, že teď každý týden obhajuju spoustu bodů. Učím se s tím tlakem zacházet. Nechci si ho na sebe nakládat zbytečně moc. Mám ho už tak dost," řekla tenistka.

"Nejhorší je tlak, který si dávám sama na sebe. S tím od médií a dalších lidí jsem počítala a na něj jsem taky už byla zvyklá," řekla Plíšková, která má v roli jedničky za sebou dva turnaje. "Sice jsem ani jeden nevyhrála, ale odehrála jsem docela solidní zápasy. Čekala jsem, že to bude horší. Poprala jsem se s tím docela dobře," komentovala čtvrtfinále v Torontu a semifinále v Cincinnati.

Legendární Billie Jean Kingová ve své éře prohlásila, že tlak je výsadou. I na to se Plíškové ptali. "Záleží na úhlu pohledu," uvedla svěřenkyně kouče Davida Kotyzy. "Záleží vždy na okolnostech. Fanoušci, novináři a hráčky pode mnou tlačí, abych se zlepšila. Zároveň se mi ale stává, že se nedokážu úplně uvolnit a užívat si zápas jako dřív. Snažím se pracovat se stresem, i když to není jednoduché."

Pětadvacetiletá Plíšková loni cestou do finále porazila Venus Williamsovou a poté i její mladší sestru a tehdejší jedničku Serenu. "Ráda bych zkušenosti využila a proměnila je ve výhodu. Snad se zase dostanu na velké kurty," přála si.

Sedm hráček může Plíškovou připravit na US Open o post světové jedničky. "Bude to hodně těžké, ale chci zůstat nahoře. Mám šanci, že to zvládnu, když budu hrát dobře," řekla Plíšková. "Turnaj je otevřený pro osm hráček, ne pro všechny. Vsadila bych na Simonu (Halepovou), i když netipuju moc dobře," smála se.

Na ruce měla nový prstýnek a prozradila, že se po Wimbledonu zasnoubila s přítelem a zároveň manažerem Michalem Hrdličkou. "Už je to měsíc a půl. Neřeknu, jak to proběhlo. To si nechám pro sebe," culila se a přiznala, že byla dojatá. "Vůbec jsem to nečekala. Tohle je pro mě ale důležité. Kdyby neklapal osobní život, tak by to bylo znát na tenise. Jsem ráda, že se mi teď daří všude," pochvalovala si.

autoři: ČTK, Sport | 28. 8. 2017 5:56

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama