Rosola dělí jedna výhra od první účasti ve Wimbledonu po pěti letech. Dál jde i Kolář

Aktualizováno 22. 6. 2022 16:14
Tenista Lukáš Rosol porazil ve druhém kole kvalifikace Wimbledonu Američana Christophera Eubankse 7:6, 6:4 a jediná výhra jej dělí od prvního startu na londýnské trávě v hlavní soutěži po pěti letech.
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol | Foto: Milan Kammermayer

Šestatřicetiletý Rosol, jenž v roce 2012 v All England Clubu senzačně vyřadil Španěla Rafaela Nadala, na posledních třech challengerech skončil již po prvním zápase, předtím vypadl v druhém kole kvalifikace v Ženevě.

V areálu v Roehamptonu ale 278. hráč světa zatím neztratil ani set.

Proti Eubanksovi, který je v žebříčku o více než sto míst výš, Rosol v první sadě odvrátil za stavu 4:5 setbol a poté uspěl v tie-breaku.

V deváté hře druhého setu bývalý český daviscupový reprezentant nevyužil tři mečboly a poprvé v utkání přišel o servis, hned vzápětí ale zápas na popáté ukončil. Rosolovou poslední překážkou bude 191. hráč žebříčku Argentinec Renzo Olivo.

Ve třetím kole je i Zdeněk Kolář, jemuž ve druhém setu skrečoval Španěl Mario Vilella.

Naopak Dalibor Svrčina a Vít Kopřiva vypadli, když prohráli třísetové duely. Kopřiva měl přitom ve druhé sadě mečbol a Svrčina v rozhodujícím dějství vedl 5:2.

Všech šest českých tenistek vypadlo už v úterním 1. kole kvalifikace.

Kvalifikace na tenisový Wimbledon v Londýně (tráva):

Muži - 2. kolo: Kolář (4-ČR) - Vilella 6:1, 2:0 skreč, Rosol (ČR) - Eubanks (USA) 7:6 (8:6), 6:4, Ofner (Rak.) - Kopřiva (19-ČR) 3:6, 7:6 (7:2), 7:5, Harrison (USA) - Svrčina (ČR) 0:6, 6:3, 7:6 (10:4).