Rodina se o mě kvůli požárům bojí, přiznává Plíšková. Útrapy Australanů ani nedomýšlí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 1. 2020 20:02
Sezonu skončila druhá na světě, ale přesto nebyla spokojená. Karolína Plíšková tak startuje další tenisovou sezonu s novým trenérem. Vedle tenisu se snaží i pomáhat obětem rozsáhlých požárů, které v posledních dnech devastují Austrálii.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Po nepříliš povedeném Turnaji mistryň ukončila sedmadvacetiletá tenistka spolupráci s Conchitou Martínezovou a zkusila znovu angažovat muže  - Venezuelana Daniela Vallverdua.

"Měla jsem víc varianta, ale Deni řekl ´ano´. Překvapilo mě už jen to, že o tom vůbec přemýšlel, protože do té doby nikdy nikoho z okruhu WTA netrénoval. Bude nové i pro něj, ale věřím, že může můj tenis obohatit," uvedla před turnajem v Brisbane Plíšková.

V zimě si naordinovala delší pauzu, než u ní bývá zvykem a začala s tenisem o celý týden dřív. 

"Po loňském roce, kdy jsem cítila, že jsem se zase o kousek zlepšila, jsem chtěla zase zamakat o něco víc, a tak jsem naskočila na kurt už začátkem prosince," prozradila.

S Vallverduem ale pořádně rozjela tréninkový proces až v Austrálii. "Bude potřebovat nějakou dobu, aby se rozkoukal. Nějaké tréninky jsme stihli, ale pořádně mě neviděl v zápasovém zápřahu, nezahrála jsem před ním ani bod, to všechno přijde," řekla rodačka z Loun. 

Pro australské turné se motivovala dobročinností. Za každé eso dá 200 dolarů na pomoc lidem, které zasáhly požáry, které nyní trápí Austrálii. 

"Je toho všude v televizi plno. Rodina se o mě bála, že sem letím. Jsem samozřejmě v pohodě, ale Česká republika je od Austrálie daleko a nikdo tam neví, jak to tu přesně vypadá," vysvětlila starost ze strany blízkých Plíšková.

Zatímco melbournský areál pro nadcházející grandslam halí dým, v Brisbane je situace klidnější.

"Tady venku máme nějakých 32 nebo 33 stupňů. Vůbec si neumím představit, jaké to musí být, když jste blíž ohni. Musí to být strašné jak pro lidi, tak pro zvířata," dodala. 

Na podniku, kde obhajuje loňský singlový titul, už si zahrála debla po boku Donny Vekičové, do pavouka dvouhry ale teprve naskočí, protože měla v prvním kole volný los. Ve čtvrtečním osmifinále ji čeká domácí Ajla Tomljanovicová, kterou už v minulosti čtyřikrát porazila.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy