Rodina se o mě kvůli požárům bojí, přiznává Plíšková. Útrapy Australanů ani nedomýšlí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 1. 2020 20:02
Sezonu skončila druhá na světě, ale přesto nebyla spokojená. Karolína Plíšková tak startuje další tenisovou sezonu s novým trenérem. Vedle tenisu se snaží i pomáhat obětem rozsáhlých požárů, které v posledních dnech devastují Austrálii.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Po nepříliš povedeném Turnaji mistryň ukončila sedmadvacetiletá tenistka spolupráci s Conchitou Martínezovou a zkusila znovu angažovat muže  - Venezuelana Daniela Vallverdua.

"Měla jsem víc varianta, ale Deni řekl ´ano´. Překvapilo mě už jen to, že o tom vůbec přemýšlel, protože do té doby nikdy nikoho z okruhu WTA netrénoval. Bude nové i pro něj, ale věřím, že může můj tenis obohatit," uvedla před turnajem v Brisbane Plíšková.

V zimě si naordinovala delší pauzu, než u ní bývá zvykem a začala s tenisem o celý týden dřív. 

"Po loňském roce, kdy jsem cítila, že jsem se zase o kousek zlepšila, jsem chtěla zase zamakat o něco víc, a tak jsem naskočila na kurt už začátkem prosince," prozradila.

S Vallverduem ale pořádně rozjela tréninkový proces až v Austrálii. "Bude potřebovat nějakou dobu, aby se rozkoukal. Nějaké tréninky jsme stihli, ale pořádně mě neviděl v zápasovém zápřahu, nezahrála jsem před ním ani bod, to všechno přijde," řekla rodačka z Loun. 

Pro australské turné se motivovala dobročinností. Za každé eso dá 200 dolarů na pomoc lidem, které zasáhly požáry, které nyní trápí Austrálii. 

"Je toho všude v televizi plno. Rodina se o mě bála, že sem letím. Jsem samozřejmě v pohodě, ale Česká republika je od Austrálie daleko a nikdo tam neví, jak to tu přesně vypadá," vysvětlila starost ze strany blízkých Plíšková.

Zatímco melbournský areál pro nadcházející grandslam halí dým, v Brisbane je situace klidnější.

"Tady venku máme nějakých 32 nebo 33 stupňů. Vůbec si neumím představit, jaké to musí být, když jste blíž ohni. Musí to být strašné jak pro lidi, tak pro zvířata," dodala. 

Na podniku, kde obhajuje loňský singlový titul, už si zahrála debla po boku Donny Vekičové, do pavouka dvouhry ale teprve naskočí, protože měla v prvním kole volný los. Ve čtvrtečním osmifinále ji čeká domácí Ajla Tomljanovicová, kterou už v minulosti čtyřikrát porazila.

 

Právě se děje

Další zprávy