Klidně ji vyzvu zase, řekla Plíšková. Zpochybnila váhu Serenina čerstvého titulu

av av
13. 1. 2020 16:19
Karolína Plíšková a Serena Williamsová. Takové jsou první turnajové vítězky roku 2020 a dvě z mnoha favoritek nadcházejícího Australian Open. Loňský neuvěřitelný čtvrtfinálový obrat z 1:5 ve třetím setu má přitom česká tenistka stále v živé paměti.
Serena Williamsová na turnaji v Aucklandu.
Serena Williamsová na turnaji v Aucklandu. | Foto: ČTK

Plíšková o víkendu triumfovala v Brisbane, Williamsová zase na slaběji obsazeném podniku v Aucklandu. Téma jejich loňského nezapomenutelného matche v Melbourne tak logicky přišlo na přetřes už týden před startem úvodního grandslamu sezony.

Česká hráčka dostala po zisku titulu dotaz, co říká na paralelní úspěch Američanky. Ta konečně získala první turnajový vavřín po návratu z mateřské. Naposledy zvedala nad hlavu trofej po Australian Open 2017.

"Měla už několik šancí během posledních dvou let, několikrát byla velmi blízko. Teď v Aucklandu bych řekla, že neměla opravdovou soupeřku, která by ji mohla zastavit," znehodnotila částečně triumf osmatřicetileté legendy.

Porovnání soupeřek, které obě hráčky musely v minulé týdnu na cestách za tituly zdolat, skutečně vyznívá na stupnici obtížnosti diametrálně odlišně.

Plíšková vyřadila Tomljanovičovou (52. na světě), Riskeovou (19.), Ósakaovou (3.) a ve finále Keysovou (11.). Williamsové stačilo zdolat Giorgiovou (103.), McHaleovou (81.), Siegemundovou (72.), Anisimovovou (22.) a Pegulovou (64.). 

Williamsová hrála v Aucklandu také debla po boku Caroline Wozniacké. Velké kamarádky padly ve finále.
Williamsová hrála v Aucklandu také debla po boku Caroline Wozniacké. Velké kamarádky padly ve finále. | Foto: ČTK

Současná světová dvojka ale přece jen ocenila dřinu, kterou Williamsová i v pokročilém sportovním věku stále podstupuje, přestože si tenisem během kariéry vydělala rekordních 92 milionů amerických dolarů.

"Vypadá velmi silně a napumpovaně. Ona bude vždycky v dobré formě, nezáleží na jakém místě žebříčku je, ani kolik jí je let," uznala Plíšková.

K loňské bitvě ve čtvrtfinále Australian Open, která nakonec navzdory čtyřem mečbolům Američanky skončila její výhrou 6:4, 4:6, 7:5, sedmadvacetiletá tenistka se smíchem uvedla: "Myslím, že si ten zápas bude každý navždy pamatovat. Obzvlášť já. A možná i ona."

Plíšková se těší, že by mohla Williamsovou na australském grandslamu potkat znovu.

"Vždycky je to velká výzva, takže mi vůbec nebude vadit, když bude ve stejné části pavouka," ujistila Plíšková, že netrpí přehnaným respektem k držitelce třiadvaceti grandslamových titulů.

Obě rivalky se také aktivně zapojily do pomoci obětem zasaženým ničivými požáry v Australii. Williamsová věnovala všechno, co v Aucklandu vydělala, tedy v přepočtu více než milion korun.

Plíšková zase načítala 200 australských dolarů za každé eso. Trefila jich 42, což znamenalo příspěvek 8400 dolarů (cca 131 tisíc korun).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy