Pomozte Austrálii dvojchybami, vybízí Bencicová. Šarapovová prodává i boty

av av
8. 1. 2020 16:27
Vlna solidarity s Austrálií, kterou zasáhla obří ohnivá katastrofa, se valí dál světem tenisu. Osobnosti bílého sportu už nebudou přispívat jen svými nasázenými esy či chystanou melbournskou exhibicí. V dobro se promění také dvojchyby.
"Dvojchyby mi jdou mnohem lépe, než esa," prohlásila Bencicová.
"Dvojchyby mi jdou mnohem lépe, než esa," prohlásila Bencicová. | Foto: Reuters

Karolína Plíšková věnuje za každé eso 200 australských dolarů, podobně jako Nick Kyrgios. Jeho krajan Alex de Minaur přidá ještě o padesát dolarů víc, Petra Kvitová zase o stejnou částku méně.

Sto dolarů věnuje organizace ATP za každý nechytatelný servis zahraný na právě probíhajícím týmovém šampionátu. 

Ale co ti tenisté, kterým nebylo shůry dáno a jejich servis není dostatečně účinnou zbraní, která by vedla ke smysluplné pomoci? Chytře na to šla Švýcarka Belinda Bencicová. Ve středu oznámila, že zaplatí 200 dolarů za každou vyrobenou dvojchybu. 

"Nejsem tak dobrá v esech, mnohem lépe mi jdou dvojchyby," vysvětlila vtipně prostřednictvím Twitteru. "Takhle nebudu tolik mrzutá, když při zápase nějakou udělám. Budou mít nějaký smysl," dodala dvaadvacetiletá hráčka.

Světová osmička přiznala, že jí současná situace velmi rmoutí.

"Jsem na cestě do Austrálie, a když čtu zprávy, jsem z toho zničená a moje srdce pláče," prohlásila tenistka, která se chystá na turnaj v Adelaide a samozřejmě na první grandslam sezony, Australian Open.

I tak si ale Bencicová našla čas i na povedený vtípek. K podobnému kroku totiž na sítích vyzvala Němce Alexandera Zvereva.

Ten vstoupil na ATP Cupu do sezony neuvěřitelně špatně a trápí se především na podání. Během tří singlových utkání nashromáždil neuvěřitelných jednatřicet dvojchyb.

Na výzvu Švýcarky zatím nereagoval, ale přidat se rozhodla česká tenistka Markéta Vondroušová. 

Originálním způsobem pomáhá také Maria Šarapovová. Ruska exkluzivně podepsala deset párů bot a nechala je na recepci hotelu v Brisbane, kde tento týden vypadla v prvním kole. Kdokoliv mohl přijít a koupit se je za 300 australských dolarů za pár.

Už dříve přispěla pětinásobná grandslamová šampionka 25 tisíci dolary a k témuž vyzvala Novaka Djokoviče, který neváhal a souhlasil.

Mezitím přišla definitivní zpráva o konání charitativní exhibice za účasti největších tenisových hvězd. Hrát se bude ve středu 15. ledna v aréně Roda Lavera v Melbourne. Zúčastní se mimo jiné Roger Federer, Rafael Nadal nebo Serena Williamsová.

Na pomoc postiženým požáry půjde veškerý výtěžek z prodeje vstupenek. Jedna bude stát 54 dolarů, tedy zhruba 850 korun. 

"Reakce tenisového světa je úžasná a i my jsme cítili potřebu pomoci lidem postavit se znovu na nohy. Celá katastrofa zasáhla naše srdce," vysvětlil ředitel Australian Open Craig Tiley. 

V důsledku lesních požárů v Austrálii přišlo o život už 26 lidí, odhaduje se téměř miliarda zvířecích obětí. Shořela plocha větší než Česká republika, popelem lehlo více než tisíc domů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy